ukryj

Prezentowana kuchnia ma 16 m² powierzchni i znajduje się w jednej z warszawskich starych kamienic.

projekt kuchni Właścicielce kuchni zależało, aby znalazło się w niej miejsce na stół drewniany w kolorze ciemnego brązu oraz masywne krzesła. Projektanci mieli wykorzystać w aranżacji kuchni także stary, drewniany (w kolorze stołu) kredens. Zadaniem było zaprojektowanie miejsca umożliwiającego wygodne biesiadowanie domowników i przyjmowanie gości.
Mając na uwadze niezbyt dużą powierzchnię kuchni, w której musiało się znaleźć miejsce dla stołu, projektanci zaplanowali szafki kuchenne w jednym ciągu. Dało to sporo wolnego miejsca po drugiej stronie kuchni. Kuchnia miała być prosta i funkcjonalna, nawiązująca do stylu rustykalnego, z nutą prowansalskiego, przytulna, tradycyjna. Założeniem było, aby pomieszczenie zdobiły kosze ratanowe, słoje, gliniane dzbanki i dekoracyjne talerze.

projekt kuchni projekt kuchni

Szafki kuchenne zaplanowano po lewej stronie pomieszczenia. Przewidziano tu piekarnik z mikrofalówką do zabudowy oraz płytę gazową, a także zlewozmywak i zmywarkę. Cała więc część robocza znajduje się w jednym ciągu. Zabudowa górna to z kolei zamykane szafki w różnych wymiarach i formach, a także półki.
Szafki w kuchni wykonano z lakierowanej (matowej) płyty MDF z frontami z ramiakiem i delikatną frezą, w kolorze bardzo jasnego beżu, w odcieniu raczej chłodnym. Szafki górne zostały wykończone stylizowaną listwą. Szafkę ze szprosami wykonano z szyby transparentnej.

Pewnym problemem w projektowaniu okazało się połączenie ciemnobrązowych mebli (starego, ciemnego stołu oraz kredensu) z jasnymi szafkami. Elementem scalającym stał się blat z konglomeratu w kolorze ciemnobrązowym.
Na ścianie naprzeciwko szafek pojawiła się belka (ciemny brąz) z halogenami, które podkreśliły urok wiszących na ścianie obrazów.

Projekt kuchni - IM Sztuka Wnętrz

  • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
  • bardzo słabe
  • słabe
  • średnie
  • dobre
  • bardzo dobre
4,67 / 3 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Pokój nastolatki - aranżacja w stylu pop-art

Pokój nastolatki - aranżacja w stylu pop-art

Prezentujemy aranżację pokoju na poddaszu, którego właścicielką jest nastolatka. Trudnością w urządzeniu... Przeczytaj cały artykuł

Jak dobrać okap kuchenny

Jak dobrać okap kuchenny

Okap to jedno z najważniejszych kuchennych urządzeń, którego zadaniem jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz... Przeczytaj cały artykuł

Jak urządzić sypialnię?

Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia to oaza wypoczynku. Przestrzeganie pewnych reguł lub zastosowanie pomysłowych rozwiązań sprawi, że... Przeczytaj cały artykuł

Blok na noże kuchenne

Blok na noże kuchenne

Bardzo pomysłowy blok na noże wymyślono w pracowni Toro Legno. Przeczytaj cały artykuł

Drewniane meble kuchenne

Drewniane meble kuchenne

Drewniane meble kuchenne zaprojektowane przez Designer Makers Furniture wyglądają bardzo prosto, a jednocześnie... Przeczytaj cały artykuł

Eleganckie meble kuchenne

Eleganckie meble kuchenne

Bardzo eleganckie meble kuchenne projektuje włoska firma Must Italia. Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (0)

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-okna

E-instalacje

E-izolacje

E-łazienki

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Jak urządzić mieszkanie dla alergika

x