AGD do zabudowy – jak stworzyć funkcjonalną kuchnię?

4
Nowoczesna kuchnia
Aranżacja nowoczesnej kuchni to AGD schowane w meblach.

AGD do zabudowy to świetne rozwiązanie, gdy chcemy stworzyć kuchnię funkcjonalną i spójną w wyglądzie. Wybierając takie rozwiązanie jesteśmy w stanie stworzyć kuchnię marzeń, która będzie jedyna w swoim rodzaju.

Nowoczesna kuchnia to wnętrze spójne i w jednolitym kolorze. Bardzo ciężko jest dobrać wszelkie sprzęty AGD występujące w kuchni w jednej barwie. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest sprzęt AGD w zabudowie.

Harmonijny projekt

Kuchnia zaprojektowana w sposób harmonijny to taka, która ma ukryte często niespójne elementy dekoracyjne w meblach o prostej formie, symetrycznych kształtach i wyrazistych kolorach. W tak zaaranżowanej kuchni nie widać będzie (na pierwszy rzut oka) piekarnika, lodówki czy mikrofali. Pamiętajmy także o zapewnieniu  w tym miejscu dobrej wentylacji, np. dobrego okapu. Okap zabudowany nad płytą grzewczą powinien mieć minimalną odległość 55 cm, a od kuchenki gazowej 65 cm.

Przeczytaj: Dlaczego sprzęty AGD i RTV psują się coraz szybciej

Zobacz: Kolorowy sprzęt AGD - pastelowe kuchenki

Wygoda ukrytego AGD

Kuchnia idealnie skrojona to taka, która zapewnia wygodę pracy i komfort obsługi sprzętów. Ważny jest też podział na wygodne strefy robocze w tym pomieszczeniu. Zaletą sprzętu AGD w zabudowie jest to, że łatwiej je utrzymać w czystości oraz nasze mniejsze pociechy mają bardziej utrudniony do nich dostęp.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Ciarko

Zobacz także