Akademia Inspiracji Baltic Wood

Akademia Inspiracji Baltic Wood

Ponad 200 gości wzięło udział w zorganizowanej przez firmę Baltic Wood konferencji Świat Przyszłości – Akademia Inspiracji, która odbyła się 24 maja 2012 r. w Showroomie Grupy Nowy Styl w Warszawie.

Akademia Inspiracji Baltic WoodAktualne i przyszłe trendy odkrywały przed zgromadzonymi Zuzanna Skalska i Dorota Wróblewska. Wydarzenie ściśle łączyło się z premierą nowej kolekcji luksusowych podłóg drewnianych 2012-2013.
W klimat nadchodzących wydarzeń zgromadzeni goście zostali wprowadzeni już od samego wejścia. Na ten jeden dzień korytarze Showroomu zmieniły się bowiem w garderobę przygotowujących się do pokazu modelek, a jego sale w prawdziwy wybieg, na którym najważniejsze bohaterki dnia, luksusowe podłogi drewniane Baltic Wood, prezentowały swoje wdzięki. A wszystko to w blasku kolorowych jupiterów i nastrojowej muzyki...

Świat mody

Pierwszy wykład zaprosił gości do świata mody. Dorota Wróblewska, producentka pokazów i promotorka mody, kultury i sztuki, właścicielka Domu Mody Forget-me-Not, wykładowca kodu ubioru, business look oraz autoprezentacji dokonała przeglądu aktualnych i przyszłych trendów modowych oraz analizy ich wpływu na architekturę wnętrz.

prezentacja Doroty WróblewskiejPubliczność poznała tajniki sztuki kreacji ubiorem nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Wróblewska, wychodząc poza słowo i obraz, wyławiała z tłumu osoby, których ubiór stanowił świetne potwierdzenie stawianych przez prelegentkę tez. I tak panowie mieli okazję dowiedzieć się, jak ważny jest wybór odpowiednio skrojonego garnituru czy koszuli, a panie – że już niedługo na wybiegach i ulicach królować będą kolory ziemi, a najodważniejsze z Pań będą mogły bez ograniczeń komponować wspaniałe, wzorzyste kreacje zestawiane z mocnymi barwami. Wróblewska udowadniała też, że trendy w modzie łączą się z trendami w architekturze wnętrz. Porównując buty do podłogi, gdyż zarówno jedne, jak i drugie stanowią podstawę do dalszych wyborów, podkreślała wagę decyzji w sprawie tego typu bazy. Projektantka uczulała, aby przy zakupie tak istotnych rzeczy nie oszczędzać kosztem (zwykle) jakości materiału. 

Podsumowując swój wykład trendsetterka podkreślała, że „tak naprawdę w doborze stroju, dodatków czy podłogi liczy się oryginalność i prawdziwość, a nie – ślepe podążanie za obowiązującymi trendami. Wybierane przez nas projekty mają współgrać z naszym charakterem, naturalnie go dopełniając” – akcentowała. I tak, jeśli nie lubimy eksperymentów, zdecydujmy się na klasykę, bo to ona będzie najbardziej do nas pasować. Jeśli chcemy się wyróżniać – eksperymentujmy – także w kontekście podłóg – wybierając stroje charakterystyczne, unikatowe, a podłogi uszlachetnione kilkoma bejcami, poddane procesowi opalania czy szczotkowania lub wykończone barwnymi olejami.

kolekcja podłóg Baltic WoodŚwiat podłóg

Najważniejszym punktem czwartkowego spotkania było oficjalne otwarcie najnowszej kolekcji luksusowych podłóg drewnianych Baltic Wood 2012-2013. Elżbieta Szydłowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Członek Zarządu podkreślała, że „podłogi stanowią jeden z kluczowych elementów wyglądu, funkcjonalności i przyjazności wnętrza. Dlatego one także powinny podążać za trendami i czerpać z najnowszych rozwiązań. Stąd też najnowsza kolekcja Baltic Wood to 15 wzorów wykończenia podłóg – zgodnie z trendem Eco pokrytych przede wszystkim naturalnymi, ekologicznymi olejami, ze strukturą drewna podkreśloną procesem szczotkowania i podbarwiania pigmentami. To także nowatorska na rynku propozycja – gama 4 rozmiarów podłóg we wzorze pełnej deski – oprócz uznanej deski w rozmiarze Premium, wersja smuklejsza oraz wersje o krótszej długości do mniejszych pomieszczeń”.

Dąb 1R Choc & Choc lakier półmat szczotkowany - Elite Line Boutique Collection
Dąb Cocoa Blend 1R lakier mat szczotkowany - Elite Line Boutique Collection
Dąb Unique 1R Cream & Grey lakier mat szczotkowany - Elite Line Boutique Collection
Dąb Unique 1R Ginger Root lakier mat - Elite Line Colour Collection
Dąb Unique 1R lakier mat szczotkowany - Elite Line Boutique Collection
Dąb Rustic 1R stalowy olej ECO szczotkowany - Elite Line Boutique Collection

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także