Akcent na ścianie - nowy trend w aranżacji

Czasy kiedy ściany w naszych domach były tylko i wyłącznie białe dawno przeminęły. Dziś w domach królują kolory we wszystkich odcieniach, od tych jasnych po bardzo ciemne, delikatniejsze pastele i wyraziste jaskrawe barwy. Nie brakuje też oczywiście klasycznej bieli, ale często jest ona przełamywana kolorowymi akcentami.

Akcentowość to obecnie popularny trend. Nie ogranicza się już do dodatków w innych kolorach, między innymi poduch czy zasłon. Coraz częściej decydujemy się na duży i wyraźny akcent kolorystyczny w postaci całej ściany.

Taki zabieg potrafi wyraźnie zmienić klimat i dynamikę w pokoju i co ważne – możemy zrobić to samodzielnie malując ścianę i używając gotowych wzorów do odtworzenia. Pomysłów na to, jak może wyglądać taka ściana jest naprawdę całe mnóstwo: od prostej, jednobarwnej, poprzez różnego rodzaju wzory, pasy, cieniowanie po najbardziej skomplikowane ornamenty.

Taka dekoracja może być stosowana w każdym pomieszczeniu w domu, nie wymaga dużego nakładu czasu i pieniędzy, stanowi za to świetny sposób na odmianę wnętrza i pozwala oddać wnętrzem domu nasz charakter.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Magdalena Kolwaga

Źródło: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także