Akcesoria do szaf

0
Akcesoria do szaf

Dobrze zaprojektowana i użyteczna szafa to nie tylko dopasowana do wnętrza forma i kolorystyka. Najistotniejszą częścią szafy jest jej wyposażenie. Wnętrze szafy powinno być zaprojektowane tak, by efektywnie wykorzystać dostępną, często niewielką w szafach wnękowych, przestrzeń.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem, oprócz półek na ubrania, jest montaż drążka meblowego, na którym możemy wieszać ubrania. Jest to łatwa i najprostsza metoda na estetyczne i praktyczne przechowywanie ubrań, szczególnie garniturów, marynarek czy koszul.

szafa z drążkiem meblowym

Kolejny element podstawowy wyposażenia każdej szafy stanowią wieszaki. Dzięki dobrze dobranym wieszakom i właściwemu ich rozmieszczeniu, możemy oszczędzić czas potrzebny na szukanie konkretnego elementu garderoby wśród sterty podobnych.

Najprostszym modelem wieszaka jest wieszak wysuwny, na którym wieszamy zwykłe wieszaki z ubraniami. Szeroka gama długości pozwala zamontować go w praktycznie każdej wnęce.

wieszak wysuwny

Inne popularne modele to wieszaki zaprojektowane dla konkretnych ubrań: w zależności od potrzeb możemy zamontować wieszak na krawaty, wieszak na paski, na spódnice, na spodnie lub wieszak będący kombinację dwóch wieszaków, np. jeden wieszak na spodnie i krawaty. Większość wymienionych wieszaków z łatwością można złożyć w szafie, co dodatkowo oszczędza przestrzeń wewnątrz szafy. Jednocześnie wieszaki są tak zaprojektowane, że przy złożeniu ubrania nie zgniatają się i nie odkształcają.

Wieszak wysuwny składany na spódnice Quamiro

Wieszak wysuwny na paski QuamiroWieszak wysuwny składany na spodnie i krawaty Quamiro

Jeśli szafa jest dość wysoka, górne partie stają się niedostępne bez wchodzenia na stołki czy krzesła. Najlepszym rozwiązaniem dla wysokich szaf jest pantograf: funkcjonalny i wytrzymały wieszak składający się z ruchomych ramion i długiej rączki pozwalającej zsunąć ramiona do dołu. Dzięki temu w górnych częściach szafy możemy przechowywać ubrania cięższe jak płaszcze czy futra, lub takie, których aktualnie nie używamy.

pantograf

W szafach przechowujemy nie tylko ubrania, ale też bieliznę pościelową, koce, ręczniki. Najlepsze do tego celu są lekkie druciane kosze, które doskonale przechowają lżejsze elementy garderoby lub bieliznę pościelową.

kosze druciane

Szafa z drzwiami przesuwnymi to czasami jedyny mebel służący do przechowywania. Najbardziej funkcjonalna szafa to taka, w której można połączyć możliwie jak najwięcej elementów wyposażenia tak, by najlepiej wykorzystać dostępną do przechowywania przestrzeń. Efektownie zaprojektowany  front szafy, zgodny z naszymi upodobaniem i charakterem pomieszczenia, a także przemyślane wnętrze szafy sprawi, że przez długie lata szafa będzie nie tylko atrakcyjnym elementem wystroju sypialni czy garderoby, ale przede wszystkim meblem użytkowym o szerokim wachlarzu zastosowań.

Oceń artykuł
4,50 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: INDECO

Polecamy Ci również

Zobacz także