Akcesoria, które wzbogacą mieszkanie

Akcesoria, które wzbogacą mieszkanie

Urządzanie nowego mieszkania to prawdziwe wyzwanie! O niczym nie możemy zapomnieć, a okazji ku temu jest niestety wiele.

Kiedy mamy już wybrane i ustawione w mieszkaniu meble, a ściany pomalowane są na wybrane przez nas kolory, czas na dobranie dodatków. Wbrew pozorom, to jedna z najważniejszych czynności! To właśnie one zadecydują o tym, jakiego charakteru nabierze ostatecznie nasze wnętrze.

Jak dobierać akcesoria?

Wielu z nas ma pewien problem z doborem odpowiednich akcesoriów. Jedną z przyczyn jest ich olbrzymia różnorodność – tym mianem określamy zarówno oświetlenie, dekoracje okienne i wazony, jak i kwiatki, plakaty czy tablice korkowe. Trudno wymienić wszystko, co kryje się pod tą nazwą! Często nie wiemy, czy lepiej zaufać własnemu gustowi, czy też podążać za panującymi trendami... Jedno jest pewne – nasze mieszkanie przede wszystkim ma się podobać nam samym, dopiero potem naszym gościom. Musimy czuć się w nim dobrze i komfortowo. Jeżeli doskwiera nam brak weny twórczej podczas projektowania wnętrza, zajrzyjmy do internetu – znajdziemy tam z pewnością wiele inspiracji.

Dodatki niezwykle funkcjonalne

Pierwszą grupę dodatków stanowią przedmioty, bez których na co dzień raczej się nie obejdziemy. Przydadzą się nam w kuchni, podczas gotowania posiłków, w łazience w trakcie kąpieli, czy też po prostu do porządkowania swoich rzeczy. Są to przedmioty pozornie zwykłe – organizer, stojak na serwetki, wieszaczek na korale. Jednak wystarczy sięgnąć po nieco bardziej designerskie marki, aby takie proste i codzienne sprzęty zamieniły się w prawdziwe małe dzieła sztuki. Wydaje Ci się, że takie akcesoria muszą być koszmarnie drogie? Niekoniecznie! Wprawdzie zapewne kupilibyśmy zwykły, tańszy sprzęt na bazarku czy w sklepie AGD, jednak nawet za dość niską cenę możemy cieszyć się naprawdę wspaniałymi dodatkami, które połączą w sobie funkcjonalność i klasę.

Pomysłowe dekoracje

Niektóre dodatki pełnią jedynie funkcję dekoracyjną. Nie warto jednak z nich rezygnować, ponieważ pomagając podkreślić nam charakter wnętrza, umożliwią pokazanie wszystkim odwiedzającym nasz dom osobom, jakimi jesteśmy ludźmi. Dlatego dobrze jest, kiedy dodatki nie są dobrane przypadkowo, a raczej dotyczą naszego hobby, wiążą się z naszą pracą, przeżyciami, rodzinnymi historiami. Wtedy możemy stworzyć naprawdę niepowtarzalne, niezwykle osobiste wnętrze. Doskonałym rozwiązaniem są personalizowane plakaty oraz ozdoby ścienne, pamiątki z wyjazdów, czy też minimalistyczne wzory i formy. W modzie są także litery i cyfry, które goszczą w naszych mieszkaniach w najróżniejszych formach.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Zalando

Polecamy Ci również

Zobacz także