Akcesoria kuchenne Fiskars

Akcesoria kuchenne Fiskars

akcesoria kuchenne z silikonemFunkcjonalne dodatki sprawiają, że codzienne czynności stają się inspirujące, a z odpowiednimi akcesoriami kuchennymi, przygotowanie potraw może być łatwe i przyjemne.

Akcesoria kuchenne Fiskars, z linii Functional Form, to szeroka gama funkcjonalnych przyborów. Wyróżniają się one nowoczesnym i eleganckim wzornictwem oraz wysoką wytrzymałością. Wykonane są z nowoczesnych materiałów najwyższej jakości, takich jak stal nierdzewna, tworzywa sztuczne pokryte powłoką Softouch®, silikon odporny na działanie wysokich temperatur, a także nylon wzmocniony włóknem szklanym.

Akcesoria do ścierania i siekania

W obieraniu owoców i warzyw profesjonalnie pomoże nam obierak z ostrzem obrotowym Fiskars, który doskonale dopasowuje się do kształtu powierzchni. Do skrobania warzyw o podłużnym kształcie, takich jak marchew albo białe szparagi, służy obierak z poprzecznym ostrzem obrotowym. Natomiast wielbiciele jabłek docenią specjalną krajalnicę z miseczką. Dzięki niej krojenie jabłek i pozbywanie się gniazd nasiennych jest wyjątkowo łatwe - ostrze ze stali nierdzewnej dzieli owoc na osiem części i od razu usuwa gniazda nasienne. W miseczce zostają tylko cząstki jabłka gotowe do jedzenia.
Trudno sobie wyobrazić kuchnię bez tarki. Składana tarka z małymi lub dużymi oczkami idealnie nadaje się do ścierania owoców, warzyw lub serów, a po złożeniu bez problemu mieści się w szufladzie. Świetnym rozwiązaniem jest też dwustronna tarka z pojemnikiem. Po jednej stronie znajdują się małe oczka, a po drugiej – duże, natomiast wygodny pojemnik ze szczelną pokrywą sprawia, że starte produkty nie tracą świeżości podczas przechowywania.

tarka z pojemnikiemdurszlak składany

Akcesoria do mieszania i ubijania

Idealne do mieszania różnych potraw są różnej wielkości łyżki i szpatuły. Dzięki silikonowym krawędziom i zakończeniom są odporne na wysokie temperatury, można ich też używać na powierzchniach pokrytych nieprzywieralną powłoką.
Trzepaczka to niezastąpione narzędzie m.in. do przygotowywania sosów. Spiralna końcówka jest łatwa do utrzymania w czystości. Godna polecenia jest także trzepaczka z silikonową końcówką, dzięki której łatwo sięgniemy krawędzi naczynia.

łyżka z silikonową krawędziąwygodna łyżka

Schludna kuchnia

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem jest składany durszlak, który mieści się w każdej szufladzie. O porządek w kuchni pozwoli też zadbać silikonowa pokrywka. Zabezpiecza ona przed pryskającym tłuszczem i pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę potraw. Pokrywkę, dzięki trzem rowkom różnej wielkości, łatwo dopasować do naczyń rozmaitych rozmiarów.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fiskars

Polecamy Ci również

Zobacz także