Akwarium feng shui

akwarium (fot. design-decor-staging.com)W chińskiej tradycji i kulturze ryby mają bardzo ważne znaczenie, są symbolem dostatku  i bogactwa.

Dlatego właściciele restauracji i większości przedsiębiorstw posiadają akwarium. Jeżeli wzorem Chińczyków jesteś wielbicielem ryb
i planujesz założenie akwarium według sztuki feng shui, skorzystaj z kilku bardzo ważnych rad. Przede wszystkim odpowiednio dobierz pomieszczenie, w którym będzie stało – może to być pokój dzienny lub jadalnia. Akwarium najlepiej umieścić w strefie południowo-wschodniej domu, według tradycji odpowiedzialnej za powodzenie i bogactwo. Innym odpowiednim miejscem na jego ustawienie, jest rejon wschodni oraz zachodni. Ze względu na silne właściwości ożywcze, akwarium nie zaleca się ustawiać w sypialni oraz kuchni. Aby w pełni mogło służyć przyszłym właścicielom i mieszkańcom powinno spełniać szereg istotnych wymogów.

akwarium feng shui (fot. lifewithfengshui.com)

Akwarium powinno być wyposażone w odpowiednie filtry oczyszczające i napowietrzające. Ważne jest odpowiednie dobranie kształtu, wymiaru i wysokości, na której postawimy zbiornik. Akwaria
o kanciastych i ostrych krawędziach, kłócą się z założeniami zasad feng shui, które mówią, że najlepsze są takie o zaokrąglonych kształtach, stojące na wysokości 1,5 metra od ziemi. Nie poleca się również popularnych ostatnio panoramicznych zbiorników oraz kul, które zniekształcają obraz i źle wpływają na samopoczucie ich mieszkańców. Akwarium powinno być również wolne od jakichkolwiek sztucznych i nienaturalnych przedmiotów i roślin, które zwykle zrobione są z plastiku. Plastik należy do żywiołu ognia, a ten kłóci się z wodą.

złote rybki (fot. kenlauher.com)arowana azjatycka ( fot. pl.wikipedia.org)

Istotną i najważniejszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę jest ilość i rodzaj ryb, które będziemy hodować w naszym akwarium. Najbardziej cenioną wśród Chińczyków rybą akwariową jest arowana, szczególnie złota, tzw. "Ryba Smok” – symbolizująca bogactwo i powodzenie w interesach (dlatego tak bardzo popularna jest wśród biznesmenów). Charakteryzuje się złotą, czerwoną, żółtą lub zieloną barwą i może osiągnąć do metra długości. Arowany azjatyckie są pod ścisłą ochroną, dlatego są niezwykle drogie i są nie jest popularne wśród europejskich i polskich akwarystów.

 akwarium według feng shui (fot. greatestinterior.com)

W naszych akwariach najczęściej występują różne odmiany karasi, zwanych złotymi rybkami, uważanych również za najlepsze ryby według feng shui. Dobierając odpowiednie gatunki do akwarium zwrócić należy uwagę na ich kształt, cechy i zachowanie. Ryby mięsożerne, o ostrych płomiennych kształtach, płochliwe oraz zbyt żywe nie są mile widziane, ponieważ źle się kojarzą. Co do ilości ryb w zbiorniku, to według ekspertów i hodowców powinna być to zawsze nieparzysta liczba (3,6,9), aczkolwiek zdarzają się wyjątki od reguły, gdzie jest ich sześć lub dziesięć – 6 i 10 to liczby szczęścia. I tak, najlepiej jest posiadać osiem złotych lub czerwonych i jedną czarną rybę, symbol nieszczęścia. Gdy umiera czarna ryba, to znaczy, że jej właściciel uniknął kłopotów lub niepowodzenia, a nawet śmierci.

ryby w akwarium (fot. astro-fengshui.com)

Oceń artykuł
3,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Łukasz Lamprycht

Polecamy Ci również

Zobacz także