Antyki w nowoczesnym wnętrzu

Antyki w nowoczesnym wnętrzu

antyki w nowoczesnym wnętrzuŁączenie stylów jest trendy, a dzięki zaskakującym połączeniom wnętrza nabierają niepowtarzalnego charakteru. Właściciele pracowni renowacji antyków Angelo Antique udowadniają, że meble
z epoki czują się świetnie nie tylko w stonowanym, eleganckim otoczeniu, ale także w elektryzującej scenerii industrialnych, pokrytych surowym betonem ścian.

Wiele osób boi się antyków sądząc, całkiem niesłusznie, że są one przeznaczone tylko i wyłącznie do stonowanych, klasycznych wnętrz dla tradycjonalistów. Jednak wielokrotnie już udowodniono, m.in. na łamach poczytnych wnętrzarskich czasopism, że niekonwencjonalne myślenie w zakresie łączenia mebli, materiałów i stylów niejednokrotnie prowadzi do powstania spektakularnych aranżacji. Znawcy designu
i projektanci wnętrz proponują zacząć urządzenie eklektycznych wnętrz od zestawiania wyraźnie kontrastujących ze sobą elementów np. to pod względem stylu, materiału, czy też formy i koloru. Dla miłośników delikatnych komód w pastelowo-beżowych odcieniach z kolekcji Angelo Antique, najbardziej zadziwiającym kontrastem będzie najprawdopodobniej skonfrontowanie ich subtelności z surowością betonowej ściany pofabrycznego loftu.

antyki w industrialnym wnętrzu

Ściana, która stała się inspiracją dla zaproponowanej aranżacji jest w istocie częścią warsztatu,
w którym powstają piękne komody i inne meble z okresu gustawiańskiego. Intrygująca faktura ściany jest doskonałym tłem dla jasnobeżowej komody. Ten odrestaurowany i malowany techniką „paint & scratch” mebel jest kwintesencją delikatności, która przejawia się w starannie frezowanych drzwiczkach, zdobnych detalach czy też subtelnym kształcie nóg.

meble antyczneklasyczny fotel

Wszystkie te cechy zostają niejako uwypuklone, podkreślone w konfrontacji z szorstkością
i prymitywnością betonu. Dopełnieniem tej zaskakującej aranżacji stały się dwie pary: jasne, eleganckie krzesła oraz lampiony. Proste w formie fotele urzekają swoją symetryczną doskonałością oraz licznymi zdobieniami. Ich uniwersalny kształt oraz jasny kolor sprawiają, że wspaniale odnajdują się one nawet w mrocznym i dramatycznym klimacie industrialnego wnętrza. Rozświetlającym elementem są tutaj dwa proste lampiony, których niewielkie płomienie wprowadzają intrygującą i baśniową atmosferę.

dodatki to industrialnego wnętrza

Właściciele pracowni Angelo Antique starają się wychodzić poza ramy tradycyjnego  postrzegania antyków. Poprzez takie nietypowe kompozycje chcą oni zaszczepić pasję do staroci także wśród miłośników nowoczesnych wnętrz, pokazując możliwości ich wykorzystania oraz zachęcając do eksperymentowania z przestrzenią, w której mieszkamy.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Angelo Antique

Polecamy Ci również

Zobacz także