Apartament w fioletach – nowocześnie i glamour

Apartament w fioletach – nowocześnie i glamour

Apartament w fioletach zaaranżowano na jednym z nowobudowanych ekskluzywnych osiedli w krakowskiej dzielnicy Wola Justowska.

W tym apartamencie o powierzchni 85 m2 projektanci z pracowni InsideLab zastosowali fiolety o różnym nasyceniu i odcieniach. Akcenty te zostały zestawione z eleganckimi bielami, ciemnym drewnem i czernią.

apartament w fioletach

Apartament w fioletach ma wystrój nowoczesny i minimalistyczny, jednak został wzbogacony o dodatki w stylu glamour. Są one widoczne w deseniu ściany w sypialni czy formie krzeseł i lampy w salonie połączonym z kuchnią.

kuchnia aranżacja

W kuchni zestawiono dwa odcienie szarości oraz biel i fiolet. Ponieważ nie ma tu żadnych dodatkowych wzorów, ani dekoracji, samo zestawienie barw daje wrażenie gry kolorów i płaszczyzn. Dzięki temu uniknięto chaosu, a jednocześnie wnętrze nie jest monotonne. Kuchnia jest otwarta na salon i jadalnię. Poszczególne sfery wydzielono, między innymi rodzajem posadzki, jednak gama barw nawiązuje do kolorystyki kuchni. Zastosowano też elementy o ażurowych wzorach (lampy, krzesła, hokery). W salonie z kominkiem wydzielono także miejsce do pracy.

salon w apartamencie

Bogatszą ornamentyką zastosowano w sypialni. Dekoracyjny wzór pokrywa ścianę, która jest przedłużeniem wezgłowia łóżka i powtarza się także na przeciwległej ścianie. Lustro, sięgające od podłogi po sufit, kryje dużą garderobę. W sypialni ustawiono także toaletkę, która może służyć jako miejsce do pracy oraz wygodny fotel wypoczynkowy z podnóżkiem.

sypialnia w apartamencie

Pokój dziecięcy urządzono w bieli i odcieniach złamanego różu w połączeniu z turkusowymi dodatkami. Dziewczęcy charakter pokoju podkreślają rzeźbienia białych mebli oraz dekoracje na ścianach. Znalazło się tu miejsce na przestrzeń wypoczynkową (z łóżkiem, biblioteczką i nocną szafką) oraz przeznaczoną do pracy  zabawy.

pokój dla dziecka

W łazience sterylna biel została ocieplona przez ścianę z motywem kwiatowym. Zastosowano też płytki ceramiczne o fakturze imitującej drewno, w ciepłym odcieniu brązu.

gustowna łazienka
fioletowy pokój dziecięcy
pomysł na salon
Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: InsideLab

Polecamy Ci również

Zobacz także