Aranżacja balkonu w bloku – remont w jeden weekend

0
Balkon w bloku
Kolorowe poduchy i miękkie koce są prawdziwą ozdobą tego miejsca.

Dzisiejsza aranżacja balkonu odbiega od tych, które widzieliśmy za czasów naszych rodziców. Wtedy balkony pełniły bardziej funkcję składzików, dodatkowego miejsca na przechowywanie słoików czy starych mebli. Dzisiaj to miejsce, w którym się relaksujemy i odpoczywamy.

Pokazujemy jak zaaranżować balkon, który będzie jednocześnie funkcjonalny i piękny. Dzięki kilku prostym trikom i zasadom remont balkonu może być prawdziwą przyjemnością.

Kolorystyka balkonu

Nowa aranżacja balkonu to przede wszystkim nowy kolor. To jest pierwsza decyzja jaką musimy podjąć kiedy podejmujemy się metamorfozy balkonu. Ponieważ balkon ma kojarzyć się z śródziemnomorskim, greckim klimatem dlatego zdecydowano się na połączenie szarego i niebieskiego.

Aranżacja balkonu – wyposażenie

Następnym krokiem przeprowadzając metamorfozę balkonu to zgromadzenie odpowiedniego wyposażenia i materiałów wykończeniowych. Tutaj musimy pamiętać, aby wszystkie element były spójne. Kolory, stylistyka i charakter tych rzeczy powinny do siebie pasować. Postawiono na proste w formie szare meble, uzupełniając je interesującymi dekoracjami. W celu ożywienia balkonu i nadania mu charakteru przydomowego ogródka miejsce zostało wyposażone w kolorowe kwiaty I zioła w metalowych doniczkach.

Zieleń na balkonie

Dużo kwiatów na balkonie ma dać efekt mini ogrodu.

Bondex
Aranżacja balkonu

Taka metamorfoza balkonu to mało wysiłku przy dużym efekcie.

Bondex
Posiłki na balkonie

Balkon w dzisiejszych czasach to miejsce relaksu i spożywania posiłków, zwłaszcza w ciepłe, letnie dni.

Bondex
Wyposażenie balkonu

Aranżacja balkonu w śródziemnomorskim klimacie.

Bondex
Stylowa aranżacja balkonu

Szare meble świetnie współgrają z kolorem ścian.

Bondex

To Cię zainteresuje: Podłoga na balkon - przegląd możliwości

Funkcjonalny balkon

Balkon jest miejscem, w którym nietrudno o zabrudzenia. Żeby łatwo się go czyściło podłoga jest z sztucznego tworzywa i została pomalowana specjalną farbą, która jest odporna na szorowanie i czyszczenie.

Malowanie balustrady

Balustrada to element balkonu, o którym nie można zapomnieć. Pomalowano ją na ciemny kolor, który świetnie będzie współgrał z całą aranżacją. Jeżeli mamy blisko sąsiadów, od których chcemy się odgrodzic warto zamnotować drewnianą ściankę lub rattanową matę.

Jak zagospodarować balkon?

Kiedy sprawy remontowe mamy za sobą, przyszedł czas na zagospodarowanie przestrzeni. W tym celu przyda nam się jakiś wygodny leżak, stylowa szafka, stolik i krzesła. Do dekoracji możemy użyć poduch i kocy. Na balkonie nie może zabraknąć zieleni. Żeby ją wyeksponować można je postawić na specjalnym regale.

Zobacz także: Urządzamy balkon w bloku – wygodnie i funkcjonalnie

Mała zmiana, duży efekt. Tak można ująć metamorfozę balkonu, którą zaprezentowaliśmy. Prace nad nową aranżacją zajęły tylko dwa dni.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: Bondex

Polecamy Ci również

Zobacz także