Aranżacja białej łazienki

Posiadasz w domu dużą łazienkę? Nie jesteś zadowolony z jej wyglądu, ale jednocześnie nie masz pomysłu jak ją urządzić? Może warto postawić na biel.

biała łazienkaBiały jest kolorem ponadczasowym - pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych jak i nowoczesnych. Stanowi także doskonałą bazę do eksperymentów aranżacyjnych. Łazienka utrzymana w jasnej tonacji wymaga co prawda większych nakładów pracy i uwagi przy sprzątaniu, ale jednocześnie daje domownikom poczucie czystości, świeżości i sterylności.

Siła dodatków
O charakterze łazienki w takim stylu decyduje w ogromnym stopniu wybór właściwych dodatków i elementów wyposażenia - luster, mydelniczek, ręczników, kubków na przybory, a nawet papieru toaletowego. Znaczenie ma ich kształt, kolor oraz tworzywo, z którego zostały wykonane.

- W białej łazience bardzo dobrze sprawdzają się wszystkie elementy wykonane ze szkła - mówi Andrzej Majewski z firmy TECE - Zaopatrzyć możemy się nawet w wykonane z tego materiału przyciski do spłuczek. Dzięki temu zachowamy spójny wygląd architektury wnętrza. Poza tym w zależności od koloru przycisku możemy je wyeksponować lub sprawić, aby były na tle ściany niemal niewidoczne.

Gra świateł
Nie możemy zapomnieć także o tym, że łazienka, w której dominuje biel wymaga odpowiedniego oświetlenia. Neutralność tej barwy pozwala na dużą dowolność w rozwiązaniu tej kwestii. Budowanie oczekiwanego nastroju zależy w ogromnym stopniu nie od lamp czy żarówek halogenowych umieszczonych w suficie, ale od światła dekoracyjnego przy toaletce czy chociażby lustrze. Dodatkowe lampy możemy umieścić także w rogach pomieszczenia. Od tego, co zdecydujemy się podświetlić oraz w jaki sposób to zrobimy zależy atmosfera i nasze samopoczucie w łazience.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: TECE

Polecamy Ci również

Zobacz także