Aranżacja garderoby

aranżacja garderobyGarderoba przestała być miejscem, które ukrywamy przed światem. Teraz to miejsce nie tylko praktyczne, ale także estetyczne, którym możemy się pochwalić przed gośćmi.

Wielkość garderoby zależy głównie od wielkości mieszkania oraz ilości rzeczy, które chcemy w niej przechowywać. W podstawowym wariancie garderoba wypełniona jest drążkami i półkami na ubrania, ale może pełnić także funkcje gospodarcze, mieszcząc deskę do prasowania, odkurzacz czy kosz z ubraniami ściągniętymi właśnie z suszarki. Zdarza się jednak, że ma ona też charakter schowka na sezonowe rzeczy: torby i walizki, pościel, ręczniki czy sezonowo używany sprzęt sportowy.

garderobaWymarzona garderoba to kraina rzeczy poukładanych i posegregowanych, oddzielna dla ubrań domowników i dla przedmiotów gospodarczych. Może być komfortowym pomieszczeniem, wyposażonym w duże lustra, toaletkę i przestrzeń do swobodnego przebierania się, ale również w mniejszych mieszkaniach można zaaranżować dla niej stosowne miejsce. „Ubieralnię” można też zorganizować we wnętrzu trudnym do zagospodarowania w inny sposób, np. na poddaszu ze skosami lub pod schodami. Pomieszczenie można ukryć za drzwiami przesuwanymi, oddzielając je od przestrzeni komunikacyjnej, lub pozostawić otwarte, w pełni prezentując jego ciekawą aranżację.

Miejsce na garderobę najlepiej jest zaplanować jeszcze w fazie projektu domu, pamiętając o szczegółach, które zapewnią jej funkcjonalność i wygodę, takich jak: odpowiednia wielkość, właściwa lokalizacja – dostęp z każdego pomieszczenia, zwłaszcza łazienki i sypialni – rozplanowane oświetlenie i dobra wentylacja wnętrza. Urządzenie garderoby zależy przede wszystkim od gustu i potrzeb domowników. Na jej funkcjonalność wpływa wyposażenie: liczba szuflad, półek, umiejscowienie koszy, ilość drążków, odległości pomiędzy nimi oraz wysokości na jakichsą umieszczone. Planując układ wszystkich akcesoriów, należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby mieszkańców oraz to, jakie przedmioty będą na nich przechowywane.

Garderobę na pewno pomogą zagospodarować odpowiednie, np. akcesoria firmy Komandor. Przede niezbędne w tego typu zabudowie półki wysuwane z relingiem, wysuwane z czołem drewnianym, bardzo wygodne do przechowywania ubrań, ręczników, pościeli, także półki na buty oraz różne wysokości drążków czy pantografów. Doskonałym wyposażeniem zabudów są wieszaki – poprzeczne, wysuwane na spodnie, spódnice i krawaty – szuflady (pionowe na krawaty i paski), a także kosze, w których można przechowywać praktycznie wszystko, poza bardzo drobnymi przedmiotami. Znakomicie sprawdzają się do przetrzymywania ręczników czy ubrań do prania. Dostępne są w różnych głębokościach w zależności od potrzeb domowników. Wśród akcesoriów Komandor można znaleźć również rozwiązania ułatwiające przechowywanie sprzętu AGD – uchwyt na żelazko oraz wieszak na rurę do odkurzacza.

wystrój garderobypomysł na garderobę

Urządzenie garderoby otwartej, czyli dostępnej wizualnie dla odwiedzających gości, stanowi nie lada wyzwanie aranżacyjne, granica między artystycznym nieładem a bałaganem panującym w jej wnętrzu bywa zazwyczaj dość labilna. System rurowy i kolumnowy to dwie propozycje kompozycji zabudowy wnętrz i garderób ułatwiające ujarzmienie świata rzeczy niepoukładanych.  System rurowy może być montowany do każdego rodzaju pomieszczeń. Głównym elementem konstrukcyjnym systemu jest rurka chromowana o średnicy 25 mm oraz odpowiednio zaprojektowane elementy złączne w kolorze matowego srebra. Elementy te pozwalają na łączenie rurek w pionie i w poziomie oraz na mocowanie do nich półek szklanych o grubości 6 i 8 mm, półek z płyty do 28 mm, szafek lub drążka ubraniowego. Rurka o długości 3 m oraz stopki regulacyjne pozwalają na montaż w układzie sufitpodłoga do większości mieszkań.

męska garderobaLekka, aluminiowa konstrukcja w systemie kolumnowym pozwala na wypełnienie wnęki garderoby, ale także na stworzenie oryginalnej zabudowy salonu, biblioteki czy innego pomieszczenia. Konstrukcja systemu została oparta na profilach aluminiowych w kolorze anoda naturalna, które można łączyć w pionie i w poziomie. System pozwala na mocowanie drążka ubraniowego, szafek, półek oraz szuflad. W zależności od zastosowania system kolumnowy umożliwia stworzenie dwóch konstrukcji: typu Light opartej na jednym profilu nośnym, lub konstrukcji typu Heavy – na dwóch profilach nośnych. Oba systemy są proste w montażu i demontażu w sytuacji przeprowadzki lub potrzeby zaadaptowania ich w innym pomieszczeniu.

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Komandor

Polecamy Ci również

Zobacz także