Aranżacja koloru w mieszkaniu. Z czym łączyć biel?

Aranżacja koloru w mieszkaniu. Z czym łączyć biel?

Biel w wydaniu totalnym, jako jedyna barwa we wnętrzu, choć jest bardzo trendowym rozwiązaniem, w naszych warunkach może się okazać zbyt odważna i chłodna. Dlatego urozmaićmy ją innymi kolorami. Jest tak uniwersalna, że z każdą barwą wygląda dobrze. Wybierzmy odcień, styl, materiały i... urządzajmy.

Niebieskości i błękity tworzą przyjemną, wodną oprawę bieli. Ochładzają, więc nie są najlepsze do zimnych mieszkań. Sprawdzają się za to w pokojach słonecznych. Zależnie od zastosowanych odcieni stworzą wnętrze w stylu prowansalskim lub śródziemnomorskim – oby dwa kojarzące się ze słońcem i latem. Pasujące materiały: malowane i surowe drewno, naturalne tkaniny, ceramika, szkło.

Beże i brązy są najszlachetniejszym towarzystwem białych odcieni. Tworzą eleganckie i wyciszone zestawy. Poszerzone o kremowe tonacje ocieplają pomieszczenie. Dobre tam, gdzie zależy nam na stonowanej klasyce: w salonie w angielskim stylu, kolonialnej sypialni i nowoczesnej przestrzeni spod znaku eko. Pasujące materiały: drewno, rattan, sizal, wełna, ceramika, mleczne szkło.

beże i brązy

Biel plus czerń to zestaw dla koneserów i odważnych. Złagodzony paletą szarości będzie odpowiedni do nowoczesnych i wystudiowanych wnętrz. Połączenie kilku niekolorów – jak niektórzy określają te barwy – nadaje pomieszczeniu bardzo zdecydowany charakter. Uwaga, przy mocnych kontrastach łatwo o zaburzenie harmonii. Pasujące materiały: stal, beton, filc, MDF.

biel plus czerń

Nasycone barwy ożywiają jasne wnętrze. Pasują do nowoczesnych aranżacji w stylu pop (gdy zastosujemy jeden wybrany kolor), do wnętrz młodzieżowych (gdy stworzymy mieszankę intensywnych barw) albo prostych rustykalnych i skandynawskich klimatów. Pasujące materiały: tworzywo sztuczne, malowane drewno, lakierowany MDF, barwione szkło, metal, nowoczesne tkaniny.

kolor w mieszkaniukolorowe dodatki

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Michalina Kaczmarkiewicz

Źródło: polskatimes.pl

Zdjęcia: Conforama, Decolor, BoConcept, Ikea, Beckers

Polecamy Ci również

Zobacz także