Aranżacja kuchni w stylu eko

0
Kuchnia w stylu eko
Kuchnia w stylu eko wyróżnia się zastosowaniem jasnych kolorów i naturalnych materiałów.

Jasna kuchnia w stylu eko to miejsce, w którym przygotowywanie posiłków staje się przyjemnością.

Przyjazna kuchnia w stylu eko

Kuchnia połączona z jadalnią i wyjściem na taras to przestrzeń, w której można się cieszyć zarówno z przygotowywania posiłków, jak i ich jedzenia. W kuchni dominują jasne kolory i naturalne materiały. Białe szafki o lekko błyszczących frontach, płytki ścienne o modnej formie „metro” i biel ścian tworzą ładne zestawienie z jasnym drewnem, które pokrywa podłogę, blaty, a także – fragment sufitu. Ten ostatni detal jest zaskakującym, ale bardzo dekoracyjnym pomysłem, który podkreśla naturalność wystroju kuchni.

Kuchnię połączono z jadalnią z prostym stołem i nowoczesnymi krzesłami o lekkiej formie. W ich przypadku również białe elementy zestawiono z jasnym drewnem. Wielkim atutem tej kuchni są dwa okna, w tym jedno tarasowe o imponujących rozmiarach. Prowadzi ono na taras, który może służyć taże jako letnia jadalnia.

Wystrój i wyposażenie kuchni

Wyposażenie kuchni jest proste w formie, ale bardzo funkcjonalne, a każdy element jest starannie przemyślany. Zabudowa w postaci szafek o gładkich frontach zajmuje przestrzeń pod ścianą. Zamknięte szafki uzupełniono też o otwarte, drewniane półki, a w pobliżu okna znalazło się też miejsce dla okazałego filodendrona oraz dodatkowej szafki na artykuły kuchenne oraz… książki.

Zabudowę kuchni uzupełnia wyspa, oddzielająca strefę kuchni od jadalni. Dość nietypowo i oryginalnie urządzono na niej strefę zmywania. Tworzy ją biały granitowy zlewozmywak oraz bateria Genova VerdeLine marki Ferro. Ponieważ oba elementy są wyjątkowo wyeksponowane, starannie dobrano je nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale także estetycznym. Kolor jednokomorowego zlewozmywaka idealnie pasuje do wystroju kuchni, natomiast materiał, z którego jest wykonany, ma bardzo ważne cechy użytkowe - m.in. odporność na wysoką temperaturę, ścieranie i zabrudzenia. Zlew jest wyposażony w przelew.

Uwagę przyciąga też bateria o bardzo ładnej formie. Jest wyposażona w wysoką wylewkę o elegancko wygiętym kształcie. Wyciągana końcówka i dwie funkcje strumienia zapewniają dodatkowy komfort korzystania z niej. Bateria jest też wyposażona w regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody. Należy do linii baterii (VerdeLine), w których zastosowano rozwiązania zapewniające ograniczenie zużycia wody w sposób wyjątkowy wygodny i przyjazny dla użytkownika. Kuchnia z taką baterią jest więc „eko” nie tylko z nazwy.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także