Aranżacja łazienki - Il Bagno Alessi

aranżacja łazienkiAlberto Alessi w swoistym laboratorium doświadczalnych sztuk stosowanych nadaje "życia", obiektom zwykłym i niepozornym.

Specyficzną dla jego stylu mieszankę ekscentryzmu, elegancji i ironii można z łatwością znaleźć w projektach łazienek.

"Il Bagno Alessi" to kompletny i szczegółowy model nowoczesnej łazienki, któremu projektanci nadali klimat zabawy, poezji i ciepłych emocji, związanych z życiem rodziny. Jakość projektu podkreśla udział w jego realizacji trzech czołowych firm z branży łazienkowej - fińskiego producenta armatury Oras, szwajcarskiego producenta ceramiki sanitarnej Laufen oraz włoskiej firmy Inda.

Inspiracje
Prezentowana łazienka swoim wzornictwem nawiązuje do psychoanalitycznego podejścia Alessiego do życia i Teorii Kodów Emocjonalnych, według których powinien być zorganizowany nasz świat. Kierując się tą teorią ceramice łazienkowej nadano kształty okrągłe, pełne i płynne, łącząc je z prostymi meblami i uproszczoną w kształtach, ale niezwykle oryginalnie i misternie zaprojektowaną armaturą.

Życie jest sztukąpomysł na łazienkę
Miejsce wśród najciekawszych rozwiązań wzorniczych w projekcie zajmuje wanna - firmy Laufen - mocowana do ściany, z zastosowanym w niej nowatorskim systemem przepływu wody. System ten jest niewidoczny z zewnątrz i umieszczony powyżej drenu odwadniającego. Dzięki zastosowaniu specjalnego tworzywa kryjącego Wondergliss, wszystkie elementy ceramiczne Laufen są niezwykle estetyczne z wyglądu i łatwe do utrzymania w czystości.

W aranżacji łazienki wykorzystano zupełnie nową stylistykę armatury Oras, w której maksymalną oszczędność formy połączono z geometrią kształtów baterii. Modele armatury mają nietypowy sposób montażu, np. bateria wannowo-natryskowa montowana na odrębnym chromowym stelażu obok wanny. Zasadnicze elementy armatury firmy wykonane są z mosiądzu, zaś plastikowe komponenty z poliacetylonu i tworzywa ABS. Uzupełnieniem projektu są akcesoria łazienkowe firmy Inda wyposażone w niewidoczny i elastyczny system przytwierdzania szafek do ścian łazienki, czy specjalne pochłaniacze hałasu zastosowane w szufladkach i komódkach łazienkowych.

Polacy coraz chętniej sięgają po nowe trendy światowej sztuki użytkowej. Dlatego uznani projektanci jak Alberto Alessi chętnie prezentują na naszym rynku swoje osiągnięcia. Z coraz większym przekonaniem postrzegają Polaków jako świadomych i dbających o estetykę własnego życia.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Oras

Polecamy Ci również

Zobacz także