Aranżacja łazienki w stylu lat dwudziestych

1
Łazienka art déco
Piękne płytki ścienne w łazience inspirowanej stylem art déco mogą odwzorowywać elegancki materiał, jakim jest kamień naturalny.

Przepych, luksus, a jednocześnie geometria i funkcjonalność – to krótka charakterystyka stylu art déco, który narodził się w latach 20-tych XX wieku. Art déco królował m.in. we wnętrzach domu Wielkiego Gatsby’ego. Zobacz, jak można urządzić luksusową łazienkę rodem z lat 20-tych.

Styl art déco wciąż jest popularny. Jego bogactwo jest źródłem wielu inspiracji i daje możliwości stworzenia niezwykle ciekawych wnętrz. Zobacz, jak urządzić łazienkę inspirowaną luksusem.

Podstawą aranżacji łazienki inspirowanej art déco są geometryczne kompozycje oraz połączenia neutralnych barw – czerni i bieli. Czarno-białe mozaiki z symetrycznym wzorem oraz płytki ścienne z połyskiem i wyraźną fazą sprawią, że wnętrze łazienki będzie szykowne.

W stylistykę lat dwudziestych wpisują się także drogie, eleganckie materiały, takie jak marmury lub inne naturalne kamienie oraz egzotyczne gatunki drewna. Oczywiście materiały te są drogie. Jeżeli jednak chcemy nawiązać w łazience do stylu art déco, to możemy postawić na płytki, które swoim wzorem imitują te materiały.

W aranżacjach nie może jednak zabraknąć wszechobecnych u Gatsby’ego wyrafinowanych, chromowanych elementów dekoracyjnych, które w tamtym czasie były nowością, dużych lamp, kinkietów, figurek czy kryształowych luster, które dopełniają całości, podkreślając charakter wnętrza. Pokazane aranżacje to szalona podróż do lat 20-tych i krainy luksusu.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także