Aranżacja małego mieszkania – 16 metrów kwadratowych

Wydaje się Wam, że macie małe mieszkanie? To co powiecie na lokum o powierzchni 16 metrów kwadratowych? Zobaczcie, jak można urządzić tak małe mieszkanie, by nie straciło na swojej funkcjonalności.

Mieszkanie o powierzchni 16 metrów kwadratowych wydaje się prawie niemożliwe do funkcjonalnego urządzenia. I tu niespodzianka. Francuskim architektom Marcowi Baillargeon i Julie Nabucet na 16 metrów kwadratowych udało się stworzyć wygodne i przytulne mieszkanie.

I jak podoba się Wam aranżacja tak małego mieszkania?

Wykazali się przy tym nie lada kreatywnością, żeby w maksymalny sposób wykorzystać minimalną przestrzeń. I tak podest w kuchni nie tylko wydziela strefę funkcjonalną, ale też kryje szerokie łóżko, które wysuwa się na noc. W ciągu dnia fragment łóżka służy za kanapę. Schodki prowadzące na podest to też praktyczne schowki.

Przeczytaj też: Jak umeblować małe mieszkanie - praktyczne rady

Na szesnastu metrach kwadratowych znalazło się też miejsce na kącik do pracy. Mieszkanie ma nowoczesny, ale i przytulny styl – jasna sklejka, zestawiona z czerwonymi, białymi i grafitowymi elementami wygląda żywo i energetycznie, a proste kształty mebli porządkują małą przestrzeń.

Zobacz też: Pomysły na meble, które pomogą Ci zaoszczędzić przestrzeń w małym mieszkaniu

Oceń artykuł
5,00 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: freshome.com

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także