Aranżacja małego mieszkania - 40 metrów kwadratowych

Aranżacja mieszkania małego wymaga starannego przemyślenia. Ale nawet stosunkowo niewielkie wnętrze można naprawdę fajnie urządzić. Oto przykład.

To mieszkanie o powierzchni 40 metrów kwadratowych urządzono bardzo pomysłowo. Ma ono otwarty plan, dzięki czemu wydaje się przestronniejsze, a jednocześnie różne jego strefy są wyraźnie wydzielone. Kuchnię od salonu oddziela wysoka lada, służąca jako stół. Jednocześnie białe meble kuchenne z jasnozielonymi elementami nawiązują do wystroju salonu z jego zielonymi dodatkami.

Dywan, lampy i poduszki w kolorze groszkowej zieleni doskonale ożywiają wnętrze i nie przytłaczają go. A neutralne białe ściany, bardzo jasne podłogi i szare meble wpływają na to, że pomieszczenia wydają się całkiem przestronne.

Na uwagę zasługuje też sypialnia – urządzono ją we wnęce i oddzielono od reszty mieszkania przeszkleniem o bardzo subtelnym wzorze. Zapewnia to pewną intymność, a jednocześnie nie pozbawia sypialni dziennego światła (w sypialni nie ma okna). Całą ścianę sypialni zajmuje zabudowana szafa, zapewniająca miejsce do przechowywania nie tylko ubrań.
Przy tym metrażu łazienka jest mikroskopijna, ale ładna i funkcjonalna. Stonowane szarości, przełamane fioletem nadają jej elegancki styl.Aranżacja małego mieszkania jest wyzwaniem, ale to wnętrza udowadnia, że poczucie estetyki może zdziałać cuda. Nawet na niewielkiej powierzchni.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: digsdigs.com

Polecamy Ci również

Zobacz także