Aranżacja mieszkania a jakość powietrza we wnętrzu

0
Aranżacja mieszkania
Piękna aranżacja mieszkania to nie wszystko, warto także zadbać o jakość powietrza, którym w nim oddychamy.

Codziennie dbamy o swoje zdrowie – staramy się dobrze odżywiać, uprawiać sporty i spędzać dużo czasu na powietrzu. Co do tego ostatniego mamy duże wątpliwości zwłaszcza kiedy wszystkie media ogłaszają alert smogowy i sugerują nie wychodzenie z domu.

90% czasu spędzamy w domu, a ta cyfra z pewnością zwiększa się w momencie, kiedy na zewnątrz jest smog lub jak teraz mamy czas pandemii. Dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie, komfortowo i zdrowo. Najczęściej dużą wagę przykładamy do aranżacji wnętrza, a zapominamy o tym, co jest niewidoczne, czyli o powietrzu. Jak się okazuje powietrze w pomieszczeniach może być bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. To, czym oddychamy, ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego starajmy się w domu używać nawilżaczy powietrza, otaczać się zielenią i używać ekologicznych rozwiązań i środków czystości.

To co jest groźne wewnątrz budynku to formaldehyd. Jest to związek lotny, który występują w naszych mieszkaniach – w materiałach budowlanych, podłodze, meblach, czy dywanach. Więc jesteśmy narażeni na niego na każdym kroku. Przyczynia się on do pogorszenia stanu naszego zdrowia - ogólnego osłabienia, częstych infekcji, alergii, problemów z układem oddechowym. Wydawałoby się, że jest wszechobecny i nie da się go zniwelować.

Mieszkanie pełne kwiatów

W mieszkaniu warto zadbać o dużą ilość kwiatów doniczkowych, które mają bezpośredni wpływ na polepszenie powietrza we wnętrzu.

Magnat
Pokój dziecięcy

Pokój dziecka to pomieszczenie, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o jakość powietrza.

Magnat
Pomysłowa sypialnia

Formaldehyd to lotny związek będący w każdym mieszkaniu.

Magnat

Koniecznie przeczytaj: Fitoremediacja - rośliny oczyszczające powietrze i glebę

Jak poprawić jakość powietrza we wnętrzu?

Dobry klimat w mieszkaniu jest nie do przecenienia. Człowiek codziennie wykonuje 22 tysiące oddechów, a wraz z nimi do organizmu dostaje się życiodajny tlen, ale również wiele zanieczyszczeń. Aby poprawić jakość powietrza w domu, warto postawić na innowacyjne jak i tradycyjne rozwiązania.

Do tych pierwszych zalicza się nowoczesne farby do ścian, które redukują szkodliwy formaldehyd w powietrzu, który znajduje się w wewnątrz budynku. Wyłapują one szkodliwe substancje z powietrza, a następnie zamieniają je w cząsteczki pary, które podczas wietrzenia mieszkania po prostu znikają z naszych domów. Wówczas poziom formaldehydu znacznie się zmniejsza. Można też wyposażyć mieszkanie w oczyszczacz powietrza lub zdecydować się na naturalne i ekologiczne oczyszczacze powietrza, do których należą rośliny. Oprócz tego, że pięknie wyglądają to wytwarzają tlen i pochłaniają dwutlenek węgla oraz filtrują toksyny. Warto zadbać, aby w mieszkaniu pojawiły się takie kwiaty jak: : skrzydłokwiat, wężownica, dracena, paprotka, figowiec, filodendron czy aloes.

Dowiedz się: Jaką farbę wybrać do mieszkania i na co zwracać uwagę przy jej zakupie

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Autor: Katarzyna Dębek

Źródło: Magnat

Polecamy Ci również

Zobacz także