Aranżacja oświetlenia

Budując dom czy remontując mieszkanie, tak naprawdę tworzymy miejsce, które jest odwzorowaniem naszych upodobań i charakteru…

Tak samo, jak malujemy ściany w nasze ulubione kolory, tak projektujemy oświetlenie zależnie od naszych gustów i upodobań. W domu wielbiciela literatury, nie może zabraknąć kinkietu przy łóżku. Człowiek pracy zadba, by żyrandole dawały jasne i żywe światło, a romantyk umieści kilka tworzących miłą atmosferę lamp.

Skończyły się czasy, gdy światło w domu ograniczało się do jednego żyrandola. Dzisiaj lampy mamy wszędzie tam, gdzie ich najbardziej potrzebujemy. Jednak sprecyzowanie naszych potrzeb, to dopiero początek na drodze do stworzenia idealnie oświetlonego domu.

Teraz musimy się zatroszczyć, by nasze pomysły okazały się funkcjonalne i nie obciążały za bardzo naszego portfela. Projektowanie oświetlenia w naszym domu zacznijmy od... wyboru żarówki. Każdy punkt oświetleniowy spełnia inne funkcje i zależnie od nich, musimy dobrać nie tylko odpowiednią lampę, ale także żarówkę.

dekoracyjny żyrandollampka na biurkolampy wiszące

Przy tak bogatej ofercie rynkowej, często trudno się zdecydować na jeden rodzaj żarówek pasujących do wszystkich pomieszczeń i opraw oświetleniowych. Idealnym rozwiązaniem może okazać się nowy produkt firmy Philips – świetlówka energooszczędna Softone, która jest dostępna w różnych rozmiarach: tradycyjnym i mini, a także kształtach: kulka, świeczka i grzybek. Żarówki te już od dawna goszczą na półkach sklepowych, jednakże ich energooszczędna wersja – świetlówki kompaktowe Softone (oszczędzające aż do 80% energii elektrycznej), na nowo podbijają serca użytkowników.

lampa na stolikNowe świetlówki znajdą zastosowanie zarówno w górnych żyrandolach: tzw. świeczka będzie pasowała do każdego klosza, nawet żyrandoli imitujących świecznik. Świetlówka w kształcie małej kulki ucieszy wielbicieli kinkietów – jej światło jest delikatne i spokojne, wprowadza w dobry nastrój podczas wieczornych spotkań z rodziną i znajomymi. W kuchni sprawdzi się kształt grzybka – świetlówka rozszerzona na dole, doskonale oświetli blat kuchenny, kuchenkę czy stół w jadalni. Zastosowanie najnowszej technologii sprawia, że zyskujemy przyjemne dla oka światło najwyższej jakości, które może powitać nas już w progu domu. Przyjaźnie oświetlony przedpokój, który wskaże nam drogę do wnętrza domu, sprawi, że każdy gość poczuje się mile widziany…

W przedpokoju sprawdzi się świetlówka Softone 20 W – dająca tyle samo światła, ile tradycyjna żarówka o mocy 100 W – i spowoduje, że nasz hol rozbłyśnie pięknym, przyjemnym światem. Dobrze jest spojrzeć w lustro i upewnić się, że ładnie wyglądamy w nowym zimowym płaszczu, gdy spieszymy się rano do pracy, a na zewnątrz jest jeszcze ciemno…

oświetlenie w sypialniświecąca kulaoświetlenie w jadalni

W sypialni lampka z mini świeczką w kolorze kości słoniowej, przygotuje nas do snu ciepłą, relaksującą barwą światła. Korzyści estetyczne świetlówek idą w parze z oszczędnością kosztów. Mimo, iż przy zakupie cena może okazać się dość wysoka, to dzięki świetlówkom zaoszczędzimy nawet 80% energii, a nasze domowe rachunki znacznie spadną.

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Philips

Polecamy Ci również

Zobacz także