Aranżacja salonu – 45 pomysłów na rustykalny salon

2
Aranżacja salonu – 45 pomysłów na rustykalny salon

Rustykalny styl może mieć różne oblicza. Rustykalne elementy dobrze wyglądają w połączeniu z innymi stylami. To też doskonały pomysł na aranżację salonu.

Rustykalny salon może przypominać wnętrze tradycyjnego wiejskiego domu, ale może też mieć bardziej elegancki charakter. Wszystko zależy od tego, jakie elementy wykorzystamy i jak je zestawimy. Jednak w każdym przypadku będzie przytulny i bardzo „domowy”.

W rustykalnym salonie nie powinno zabraknąć drewnianych elementów. Doskonale będą wyglądać drewniane podłogi z desek oraz drewniane belki pod sufitem (nawet jeśli nie mamy drewnianego stropu, można je zastosować jako element dekoracyjny).

Drewno lub kamień mogą też znaleźć się na ścianach – taki salon będzie najbardziej „surowy”. Innym pomysłem na wykończenie ścian jest pomalowanie ich na biało – wtedy salon zyska lekkość i przestrzeń.

Meble powinny być również drewniane, ale możemy wykorzystać klasyczne meble wypoczynkowe, jak i stylizowane, czy nawet nowoczesne i minimalistyczne. Ważne, by były wygodne i zachęcały do wypoczynku przed kominkiem, który też jest nieodłącznym elementem rustykalnego salonu. Doskonale sprawdzą się tradycyjne murowane kominki, a także wykonane z kamienia lub tradycyjne piece typu koza.

Rustykalny salon stworzy doskonałe miejsce do wypoczynku i przyjmowania gości.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także