Aranżacja ściany w stylu hygge

Aranżacja ściany w stylu hygge
Zdjęcia z napisami są oryginalnymi dekoracjami, dzięki którym możemy wyrazić siebie, swoje przekonania, zainteresowania czy nawet poczucie humoru. Co więcej, nie musimy kupować gotowych dekoracji, za to z łatwością wykonamy je samodzielnie.

Czasami, żeby odmienić wnętrze nie trzeba robić metamorfozy całego pomieszczenia. Wystarczy dobrze udekorować jedną ścianę, która sprawi, że pomieszczenie stanie się przytulniejsze i przyjemniejsze dla oka. Jak to zrobić w popularnym stylu hygge - skandynawskiej tajemnicy do szczęśliwego życia? Podpowiadamy.

Na początek coś banalnego, czyli duże ramy na zdjęcia lub hasła motywacyjne. Na ścianie nie powinno być ich za dużo i jeśli chcemy się trzymać stylu hygge, to pamiętajmy, że im mniej użyjemy elementów, tym większego efektu możemy się spodziewać. Do takiej ekspozycji raczej nie należy wykorzystywać reportażu ślubnego. To raczej miejsce na inne wspomnienie, portret rodzinny czy narodziny dziecka.

Poznaj: Rolę światła we wnętrzach w stylu hygge

Aranżacja ściany - hygge

W tych samych miejscach, zamiast ramek, możemy użyć luster, które zawsze nadadzą pomieszczeniu przestronności. Lustra także powinny być w większym rozmiarach. Dzięki odbijaniu obrazu i światła, mogą one znacząco odmienić sposób postrzegania wnętrza. Zastosowanie zwierciadeł zadziała zwłaszcza na mniejszych, podłużnych powierzchniach, gdzie poziomo zawieszone lustra wydłużą optycznie wnętrze i dobrze zbalansują przestrzeń, zachowując zasady hygge. Jeśli mamy z kolei do czynienia z mieszkaniem niskim, lustra należy wieszać pionowo, najlepiej od podłogi do sufitu. Zawieszenie lustra pomiędzy dwoma oknami powiększy przestrzeń, z kolei zamontowanie go naprzeciw otworów okiennych sprawi, że zamieni się w trzecie okno. Taki element będzie odbijał światło dzienne i nada nowego blasku pomieszczeniu.


Sama ściana oczywiście musi być jasna. Mogą to być np. kolory Śnieżka Kwiat Kasztanowca (nr 148 w palecie barw) lub Śnieżka Fioletowy Beż (nr 110) - oba z serii Śnieżka Kolory Natury. Jeśli na ścianie chcemy wyeksponować nasze ulubione grafiki, musimy pamiętać, że kolor ściany powinien być stonowany, jasny i nie przykuwać zbyt wiele uwagi. Kolory zbyt wyraziste i mocno nasycone, nie będą najlepszym tłem dla tego typu dekoracji. Umiar i wyczucie przy stosowaniu filozofii hygge, jest niezwykle istotny, nawet jeśli dotyczy tylko jednej ściany.

Sprawdź: Jak urządzić mieszkanie w stylu hygge

Na koniec warto wspomnieć, że stonowana i mająca ukoić nasze dusze filozofia hygge nie może nas powstrzymywać od eksperymentowania. Określona kolorystyka i elementy nawiązujące do natury, mogą być na przykład wykonane niebanalnych rozmiarach. Chociażby jedno lustro w ciekawej oprawie może wpłynąć na charakter pomieszczenia. Przy aranżacji ściany możemy także wykorzystywać ciekawą wstążkę, sznur czy łańcuszek. Ważne, aby nie przesadzić z ich ilością. Nie trzeba ich nawet wieszać i przesadnie eksponować. Wystarczy umieścić je w odpowiedni sposób na półce.


Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Redakcja

Źródło: Śnieżka

Polecamy Ci również

Zobacz także