Aranżacja stołu na komunię

Aranżacja stołu na komunię

aranżacja stołuDzwony w kościele, biała sukienka.... To nie tylko oznaka wesela. Ale również tak popularnych w maju przyjęć komunijnych.  Z Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej kojarzy się właśnie przede wszystkim biały kolor, jako symbol niewinności i czystości dzieci. Naturalnym więc jest, że również przy dekoracji stołu dominuje ten kolor.

Komunia jest pierwszą tak ważną uroczystością dla naszej pociechy, dlatego warto zadbać o odpowiednią oprawę. Jak przygotować taką uroczystość by nie popełnić żadnego faux pas?

Najważniejszym elementem stołu i ozdobą jest obrus. Na ta uroczystość najlepiej użyć białego. Oczywiście kupując obrus powinniśmy dostosować go do rozmiarów stołu, tak by miał odpowiednią długość – brzeg obrusu nie powinien zwisać poniżej krawędzi nie więcej niż 20 centymetrów.

komunijny stół - dekoracjewystrój komunijnego stołu

Na takim tle i przy takiej okazji najlepiej prezentuje się klasyczna, porcelanowa zastawa. Jeśli biel nie jest naszym ulubionym kolorem i mimo wszystko chcemy czymś ją przełamać, ciekawym pomysłem są pastelowe dodatki np serwetki. Dobrym pomysłem jest oryginalne złożenie serwetek, tak by zapadły w pamięć gościom. Koło nakryć można również położyć karneciki z imienna dedykacja dla gości. Będzie to dla nich wspaniała pamiątka.

obrus na stół

Cięte kwiaty w żywych kolorach również doskonale mogą uzupełnić elegancko przygotowany stół. Jeśli nie chcemy kwiatów pozostawić w tradycyjnej formie, możemy stworzyć piękne stroiki do świec.

Przyozdabiając stroiki np zielonymi gałązkami i dużymi białymi liliami. W ten sposób stworzymy niesamowity efekt, a zieleń będzie przełamywać biel na naszym stole. Lilie również doskonale komponować będą się ze złotym kolorem. Pasuje do wszystkiego i jest symbolem elegancji.

stół na przyjęcie komunijne

W ferworze przygotowań, pamiętajmy jednak, że to jest święto naszego dziecka. Możemy dodatkowo ozdobić jego krzesło białą tkaniną i kwiatami, by poczuło się ważne i docenione.

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Polontex

Polecamy Ci również

Zobacz także