Aranżacja sypialni – szybka i modna metamorfoza

Aranżacja sypialni – szybka i modna metamorfoza

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. W dużej mierze to jej aranżacji zależy, czy będziemy czuć się komfortowo. Jak zatem urządzić sypialnię, by sprzyjała wypoczynkowi?*

aranżacja sypialni

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Jej odpowiednia aranżacja odpowiada za to, czy będziemy czuć się komfortowo. Jak więc urządzić to pomieszczenie, by sprzyjało wypoczynkowi? Jak zrobić to szybko i efektownie?

Sypialnia powinna przede wszystkim zapewniać warunki do wygodnego i efektywnego wypoczynku. Powinniśmy w niej znaleźć azyl od hałasu i zgiełku, który zakłóca spokój i może powodować bezsenność. Również nadmiar światła dziennego w sypialni nie zawsze jest pożądany, bo wpływa na jakość snu. Niewyspani, pomimo dobrych chęci, możemy mieć problemy z koncentracją i dobrym samopoczuciem. Dlatego istotne jest, by urządzając sypialnię zadbać o to, żeby te problemy nie stały się naszym udziałem.

W każdym wnętrzu pewne elementy wyposażenia są stałe, zmieniane rzadko oraz dodatki, za pomocą których możemy dokonać szybkiej metamorfozy wnętrza. Do takich elementów należą tekstylia, które szczególną rolę spełniają w sypialni. Począwszy od kołder, poduszek, pościeli, na dekoracjach tekstylnych skończywszy. Dlatego odpowiedni ich dobór pozwoli szybko i bardzo efektownie odmienić sypialnię.

wystrój sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły po długim dniu. Dlatego już od początku zwróćmy uwagę na odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów i oświetlenie sypialni. Istotną rolę odgrywa tu wielkość pomieszczenia, a także strona, na którą wychodzą okna. Warto zadbać o właściwy wystrój okna, który ma nie tylko znaczenie estetyczne ale też pozwala regulować dopływ światła do wnętrza. Idealnie sprawdzą się tu rolety rzymskie, które są idealne do małych pomieszczeń, nie zajmują dużo miejsca i szybko można regulować zaciemnienie sypialni. W zależności od wybranej tkaniny możemy jedynie przysłonić okno lub nawet zaciemnić pomieszczenie prawie w 100% (rolety zaciemniające, blackouty).

tekstylia w sypiani

tapicerowana skrzyniaNajważniejszym meblem w pomieszczeniu jest łóżko. Aby było wygodne, powinniśmy wybrać odpowiedni materac, dobrany do naszej sylwetki. To on przede wszystkim odpowiada za komfortowy wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że łóżko to także rama, która powinna być odpowiednio dobrana do wystroju pomieszczenia. Z racji tego, że jest ono przedmiotem, który determinuje aranżację sypialni, to do niego powinniśmy dobrać pozostałe meble. Pamiętajmy jednak o umiarze. Dysponując niewielką przestrzenią, nie warto zaśmiecać jej niepotrzebnymi przedmiotami. Praktycznym meblem okaże się tapicerowana skrzynia (o długości 90 lub 120 cm) do przechowywania dodatkowej pościeli, poduszek czy koców. Można na niej także wygodnie usiąść.

Podstawową dekoracją łóżka jest narzuta, która nadaje styl całej aranżacji oraz wprowadza przytulny wygląd i ład w sypialni. Narzuty możemy nabyć w rozmiarach standardowych ale też zamówić na wymiar w sklepie dekoria.pl. Aby dopełnić wystrój łóżka – pamiętajmy o położeniu kilku dekoracyjnych poduszek, które nadadzą wnętrzu ciepła, przytulności oraz zachęcą do wypoczynku.

wystrój sypialni - tkaniny

Warto teraz w okresie jesiennym zmienić wystrój sypialni – zagwarantujemy sobie lepsze samopoczucie i udany wypoczynek. W sklepie internetowym www.dekoria.pl możemy zamówić całościowy, tekstylny wystrój swojej nowej, wymarzonej sypialni. Wystarczy wybrać tkaniny, które się nam podobają (do wyboru ok. 500 tkanin), zamówić bezpłatne próbki tkanin, jeśli chcemy się upewnić jak wyglądają w rzeczywistości lub od razu zamówić potrzebne produkty. Po 7 dniach możemy się cieszyć nową, piękną sypialnią.

rolety rzymskie
rolety do sypialni
dekoracyjne tkaniny w sypialni
pomysł na sypialnię
romantyczna sypialnia
elegancka sypialnia
dekoracyjne poduszki
nowoczesna sypialnia

PROMOCJA – dekoracje do sypialni (narzuty, pościel, kołdry, poduszki oraz skrzynie na pościel) - tańsze o 20% w sklepie dekoria.pl. Zobacz

NIE BĄDŹ NUDNY! ODMIEŃ SWOJE WNĘTRZE i mieszkaj tak jak chcesz!

www.dekoria.pl

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Dekoria

Polecamy Ci również

Zobacz także