Aranżacja współczesnej łazienki

umywalka łazienkowaJak bardzo zmienia się rola współczesnej łazienki? Od miejsca spełniającego jedynie funkcje użytkowe po intymny azyl...

...od zaopatrzonych w podstawowe urządzenia po świetnie wyposażone domowe gabinety SPA, których najważniejszym zadaniem jest szybka regeneracja sił użytkownika. Od skromnych i pozbawionych indywidualnego charakteru po śmiałe w aranżacjach pokoje kąpielowe projektowane z zamysłem stania się wizytówką domu. Od zunifikowanych po nieomal specjalistyczne, takie jak łazienka dla sportowca, dla młodej rodziny, dla osoby niepełnosprawnej. Jednak funkcjonalność każdej łazienki powinna iść w parze z jej estetyką.

łazienka w drewnieWystarczy pomysł korespondujący z naszą osobowością i potrzebami, sprzęty i urządzenia w dobrym gatunku – bo i ładne, i posłużą na lata – oraz detale, które podkreślą ostateczny efekt. Wnętrze, w którym dobrze się czujemy, kolory i kształty, które oddziałują na nasze zmysły, mogą pełnić rolę domowego terapeuty – rano dostarczać nam niezbędnej energii, wieczorem koić zmęczone zmysły, przywracać harmonię i regenerować siły. Jasne, pastelowe kolory w odcieniach beżu skontrastowane z głębokimi brązami, pionowe podziały ścian wprowadzające równowagę, funkcjonalne i estetyczne półki, szlachetne materiały – drewno, ceramika, szkło i dodatki, które ocieplą wnętrze – miękkie, dobrane kolorystycznie ręczniki, nastrojowe świece i dyskretne oświetlenie nadadzą skromnemu wnętrzu nowy wymiar. Dzięki tym niesłychanie prostym zabiegom osiągniemy zamierzony efekt. Jeszcze tylko odpowiednie baterie, ciekawy natrysk, elegancki wąż, czyli jednym słowem galanteria łazienkowa, która często przesądza o całości.

Taką ciekawą propozycją dla zaaranżowanego wnętrza będą baterie linii wzorniczej Modena z kolekcji firmy Ferro. Na wyróżnienie zasługuje bateria wannowa czterootworowa składająca się z pięknie wyprofilowanego, głębokiego łuku wylewki, z wyciąganej rączki natrysku oraz dwóch pokręteł do ciepłej i zimnej wody. Ponadto bateria ta posiada regulator ceramiczny, automatyczny przełącznik wanna – prysznic, ceramiczny regulator przepływu strumienia wody i przyłącze węży ciśnieniowych. Montowana na krawędzi wanny będzie jej prawdziwą ozdobą. W całej serii przewija się motyw trójkąta – wrażenie ostrości zostało zniwelowane delikatnie łukowatą linią, geometryczne kształty wprowadzają efekt harmonii. Baterie jednouchwytowe pozwolą użytkownikowi na znaczną oszczędność w gospodarowaniu wodą – wystarczy jeden ruch ręki, aby zmniejszyć jej zużycie i ustawić pożądaną temperaturę. Zewnętrzną powierzchnię baterii stanowi trwały, łatwy w utrzymaniu czystości, pięknie połyskujący stop miedzi niklu i chromu.

łazienka z prysznicemaranżacja łazienki

Oceń artykuł
4,33 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Ferro

Polecamy Ci również

Zobacz także