Aranżacje nowoczesnej kuchni: czym się kierować

Kuchnia NEO
Gładkie fronty łatwo utrzymać w czystości.

Najważniejszym wyznacznikiem obecnych trendów w aranżacji kuchni jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym to przede wszystkim proste formy. Zobacz przykłady nowoczesnych mebli kuchennych.

Nowoczesne meble kuchenne powinny być pakowne, by pomieścić jak najwięcej sprzętu. Ale jednocześnie nie powinny przytłaczać wnętrza. Z tego względu mają nieco ascetyczną formę. Nowoczesna kuchnia nie lubi zdobień. Dzięki temu jej aranżacja jest uniwersalna i zarazem ponadczasowa. 

Rozwiązania godne nowoczesnej kuchni

Aranżując nowoczesną kuchnię powinniśmy postawić na minimalizm oraz rozwiązania ergonomiczne i funkcjonalne. Zabudowa kuchenna powinna być tak zaprojektowana, by pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria kuchenne i sprzęt AGD. Zadbajmy o to, by mieć pod ręką wszystkie przedmioty potrzebne do gotowania i przygotowywania potraw. Dzięki temu prace kuchenne wykonamy sprawnie i bezproblemowo.

Nowoczesne meble kuchenne to również odpowiedniej jakości froty, blaty i okucia. Froty są najczęściej polerowane na wysoki połysk, a uchwyty - jeżeli w ogóle są - mają bardzo prostą formę. Coraz częściej wygrywa jednak koncepcja bezuchwytowa.
W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć szkła. Może być ono użyte nie tylko w meblach, ale i na ścianach - na przykład zamiast płytek w miejscach, które najczęściej się brudzą, ponieważ szkło łatwiej wyczyścić niż płytki i fugi między nimi.

Zdjęcia przykładowych aranżacji kuchni nowoczesnych, które moogą być inspiracją

Nowoczesna kuchniaNowoczesna kuchnia i szklane frontyNowoczesna kuchnia w beżu i szarościTaka aranżacja kuchenna o szyk i nowoczesność w jednymNowoczesna kuchniaFronty mebli kuchennych w pełnym płyskuNowoczesna kuchnia z wyspą

Oczywiście w nowoczesnej kuchni nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. Do lamusa odeszły już czasy, gdy projektując światło w kuchni skupialiśmy się praktycznie jedynie na widoczność naszego miejsca pracy. W kuchni spędza się sporo czasu, szczególnie gdy jest ona połączona z jadalnią lub salonem. Dlatego zadbajmy w niej o oświetlenie, które będzie wpływać kojąco na nasze nerwy i psychikę. 

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Zdjęcia: Studio Sto Procent

Polecamy Ci również

Zobacz także