Architekt wnętrz czyli fachowa pomoc w urządzeniu mieszkania

Architekt wnętrz czyli fachowa pomoc w urządzeniu mieszkania

Urządzenie mieszkania czy domu tylko z pozoru wydaje się łatwe. W rzeczywistości - wymaga wiedzy, czasu i podejmowania wielu decyzji. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, czyli projektanta wnętrz.

Zarówno urządzenie nowego wnętrza, jak i przeprowadzenie remontu to zadanie wymagające sprawnej organizacji oraz znacznej ilości czasu. Nie bez znaczenia jest także znajomość rynku – ciekawe nowości, meble i dodatki, pojawiają się praktycznie każdego dnia. Warto z nich skorzystać, ale dla kogoś, kto nie jest specjalistą, nadążenie za nowościami jest praktycznie niewykonalne. Remont to też różne problemy, pojawiające się w najmniej oczekiwanej chwili. Warto sobie zadać pytanie – czy warto z tym wszystkim borykać się samemu? Podjęcie współpracy z profesjonalnym biurem, czy projektantem wnętrz pozwoli nam uniknąć wielu problemów, zaoszczędzi czas, a co najważniejsze – zaowocuje naprawdę pięknym i funkcjonalnym wnętrzem. Wbrew pozorom, pozwoli również zaoszczędzić pieniądze, które stracilibyśmy podejmując nietrafione decyzje.

profesjonalna aranżacja wnętrza, projekt Intellio designers

Jak pracuje projektant wnętrz

Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że projektant wnętrz, to osoba, która ma szeroką wiedzę – zarówno techniczną i merytoryczną, jak i dotyczącą trendów oraz oferty rynkowej. Pomoże nam zaplanować i przeprowadzić remont, jednocześnie wsłuchując się w nasze potrzeby i wymagania.
Architekt wnętrz, zanim przystąpi do projektowania, poświęci czas na poznanie naszych preferencji estetycznych, a także wymagań związanych z funkcją wnętrza. Uwzględni też nasz budżet. Te informacje przełoży na bardzo bogatą ofertę rynku. Wybranie odpowiednich technologii oraz materiałów budowlanych i wykończeniowych, to naprawdę duże wyzwanie, któremu sprosta tylko osoba zajmująca się tym na co dzień. Architekt wnętrz, który – z jednej strony wie, jakie są nasze oczekiwania, a z drugiej – w doskonale orientuje się w ofercie, wybierze dla nas optymalne rozwiązania techniczne i estetyczne.

Tylko poznanie dokładnych preferencji Inwestora gwarantuje stworzenie dobrego projektu wnętrz – twierdzą projektanci z biura Intellio designers. I trudno się z nimi nie zgodzić.

Wnętrze piękne i funkcjonalne

Udana aranżacja wnętrza to coś więcej niż suma pojedynczych składników. Nie wystarczy zakup nawet najlepszych materiałów i elementów wyposażenia. Kluczową kwestią jest umiejętność ich wybrania i zestawienia. A do tego potrzebna jest wiedza zakresu projektowania przestrzeni, psychologii barw, oświetlenia, ergonomii oraz wyczucie plastyczne. Tylko wtedy powstanie wnętrze piękne i funkcjonalne. Oczywiście nikt od nas nie wymaga takiej wiedzy i umiejętności – od tego są specjaliści, czyli architekci wnętrz.

aranżacja salonu, projekt Intellio designers

Indywidualny styl mieszkania

Specjalistyczna wiedza umożliwia architektowi wnętrz „poprawienie” naszego mieszkania – dobrze urządzone, nawet małe mieszkania będzie wyglądało na większe, nieco mroczne stanie się jasne, a odpowiednio podzielona i zagospodarowana przestrzeń sprawi, że nasze codzienne funkcjonowanie będzie po prostu wygodne. W dodatku mieszkanie będzie odzwierciedlało nasz indywidualny styl i gust. Na powstającą koncepcję będziemy mieli wpływ i w dodatku zobaczymy nasze przyszłe mieszkanie jeszcze zanim wkroczy do niego ekipa remontowa. Dzięki tworzonym przez architekta wizualizacjom przestrzennym, na bieżąco będziemy poznawać projekt wnętrza i będziemy mieli możliwość wprowadzania zmian. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki styl, czy kolorystykę lubimy, na wizualizacjach możemy do woli eksperymentować, unikając popełnienia rzeczywistych, kosztownych błędów.
Jak opisuje założycielka biura Intellio designers, Agnieszka Liniewska-Baran:
– Projektant będzie mógł nam zasugerować kolorystykę, materiały, sposoby ich łączenia gwarantujące efekt jaki chcemy uzyskać. Zadba w równym stopniu o piękny wygląd detali i całej przestrzeni.
Czego chcieć więcej?

Zobacz: Projekty wnętrz domów i mieszkań

aranżacja łazienki na poddaszu, projekt Intellio designers

Koszt remontu – oszczędzaj mądrze

Mało kto dysponuje nieograniczonym budżetem na urządzenie mieszkania. Dlatego wydatki trzeba odpowiednio zaplanować. Jednocześnie warto poszukać oszczędności – ale trzeba to zrobić mądrze, żeby nie stracić na jakości. W tym również pomoże nam architekt wnętrz, który zadba także o optymalne wykorzystanie przeznaczonych na remont środków.

Remont - nadzór i wykonanie

Praca projektanta wnętrz nie sprowadza się jedynie do doradztwa, sugerowania rozwiązań czy tworzenia wizualizacji komputerowych. Stworzy on także pełną dokumentację projektową, która posłuży ekipie wykonawczej. Ma to niebagatelne znaczenie, bowiem zyskamy pewność, że wszystko w każdym calu będzie wyglądać tak, jak chcieliśmy. Dokumentacja stanowić może także podstawę do reklamacji. By uniknąć takich sytuacji architekt może w naszym imieniu nadzorować wykonywanie prac. Sprawdzi ich jakość, terminowość oraz zgodność wydatków z budżetem. Architekci częstokroć współpracują z ekipami budowlanymi – polecając jedną z nich z pewnością zadba o naszą satysfakcję, bowiem nie ma dla niego lepszej reklamy nad rekomendację jakiej mu udzielimy po zakończeniu współpracy.

wystrój łazienki, projekt Intellio designers

Architekt wnętrz - to nie wydatek, to pewna inwestycja

Chcąc uniknąć wielu problemów i błędów, stresu, niekończących się dylematów, męczących odwiedzin sklepów rozsianych po całym mieście z pewnością warto skorzystać z porad projektanta wnętrz. Podjęcie współpracy nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić czas, ale także pieniądze, które tak łatwo stracić podejmując błędne decyzje. Architekt wnętrz będzie pomocny nie tylko osobom, które szukają sposobu na oryginalne mieszkanie. Jego zadaniem jest przede wszystkim zaprojektować przestrzeń, która dla nas będzie komfortowa i ładna. Dlatego z jego usług korzystają wszyscy. Od indywidualistów ceniących własny styl po rodziny kochające ład i harmonię.

Architekt wnętrz czyli fachowa pomoc w urządzeniu mieszkania - zdjęcie 5


Oceń artykuł
4,11 / 9 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Intellio Degigners

Polecamy Ci również

Zobacz także