Aspiryna nie tylko na ból głowy i przeziębienie. Nietypowe zastosowanie aspiryny

0
Aspiryna - zastosowanie w domu
Aspiryna ma zastosowanie nie tylko w leczeniu przeziębienia, ale świetnie się sprawdza również podczas domowych porządków.

Aspirynę można wykorzystać do udrażniania rur, czyszczenia toalety czy pielęgnacji kwiatów. Sprawdź, jakie zastosowania ma aspiryna.

Termin przydatności aspiryny się skończył? Zamiast wyrzucać można ją wykorzystać podczas sprzątania.

1. Czyści trudno dostępne miejsca

Jak umyć wazon, gdy szyjka jest zbyt wąska? Wystarczy wlać do niego wodę i dodać 2 tabletki aspiryny. Pozostaw naczynie na godzinę, a później dokładnie wypłucz. Wazon będzie lśnił bez konieczności szorowania.

2. Udrażnia rury

Do zatkanej rury wrzuć kilka musujących tabletek aspiryny. Ostrożnie wlej szklankę octu. Trzeba uważać, żeby mieszanka nie prysnęła nam na skórę. Po 5 minutach zalej odpływ wrzątkiem. Prace wykonuj w rękawiczkach.

3. Czyści toaletę

Nie trzeba używać silnych detergentów do czyszczenia toalety. Wystarczy sięgnąć po kilka tabletek aspiryny. Wrzuć lek do muszli klozetowej i pozostaw ją na 45 minut. Po tym czasie wystarczy wyczyścić toaletę szczotką i ją spłukać.

4. Usuwa plamy potu

Przez żółte plamy potu kolejna biała bluzka jest do wyrzucenia? Nie musi tak być. Zamiast odplamiacza użyj aspiryny. Rozpuść dwie tabletki w połowie szklanki letniej wody. Zalej przygotowanym roztworem żółte plamy, a po kilku godzinach ubranie dokładnie wypłucz i upierz.

5. Uodparnia rośliny na szkodniki

Stosowanie aspiryny wzmacnia układ odpornościowy rośliny. Kwas salicylowy (składnik aspiryny) pomaga kwiatom zwalczać szkodniki. Co więcej, dzięki regularnym opryskom rośliny mają więcej witaminy C. By przygotować oprysk, do 4,5 litra wody destylowanej dodaj 1 tabletkę aspiryny. Zraszaj rośliny 2-3 razy w miesiącu. Ważne jest, by robić to w regularnych odstępach czasowych.

6. Przedłuża trwałość ciętych kwiatów

Kwiaciarki znają ten trik już od dawna. By nasze kwiaty dłużej wyglądały świeżo, wrzuć do wazonu z wodą pokruszoną tabletkę aspiryny.

7. Usuwa łupież

Nawracający łupież wyprowadza Cię z równowagi? W leczeniu tej przypadłości pomaga aspiryna. Rozgnieć 2 tabletki aspiryny tak, by powstał proszek. Dodaj go do niewielkiej ilości szamponu i umyj włosy. Później dokładnie spłucz i umyj jeszcze raz.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Autor: Anna Skibicka

Polecamy Ci również

Zobacz także