ATM – solidny partner

Wysoka jakość wykonania to dziś najlepsza rekomendacja dla malarza, dlatego ważne jest stałe zdobywanie wiedzy i kwalifikacji. Szkolenia prowadzone przez Akademię Technik Malarskich dają wsparcie merytoryczne malarzom, architektom i szkołom budowlanym.


ATM – solidny partner - zdjęcie 1Rynek usług malarskich zmienia się dziś bardzo szybko. Co chwila pojawiają się nowe produkty i technologie. Każdy profesjonalista powinien więc pamiętać stałym o zdobywaniu nowej wiedzy oraz umiejętności.

Akademia Technik Malarskich to nowoczesny ośrodek szkoleniowy, prowadzony przez PPG Deco Polska, lidera na polskim rynku farb i produktów ochrony drewna. Oferta ośrodka skierowana jest przede wszystkim do profesjonalnych malarzy, a także architektów i szkół budowlanych – dla każdej z tych grup przygotowano indywidualne programy szkoleniowe. Podczas zajęć wykorzystuje się najwyższej jakości produkty marek Dekoral, Dekoral Professional i Sigma Coatings, Drewnochron oraz Domalux.

Kursy dla zawodowych malarzy to 9 specjalnych modułów, obejmujących m.in.: kształcenie z zakresu z współczesnej technologii farb, właściwości materiałów budowlanych, dobierania kolorów rodzajów i metod aplikacji farb, systemów wykańczania wnętrz, tworzenia efektów dekoracyjnych, malowania elewacji, a nawet stosowania systemów ociepleń. Po zajęciach teoretycznych malarze przechodzą praktyczne szkolenia, które uczą ich prawidłowego stosowania zdobytych informacji. Zakończeniem każdego kursu jest egzamin – w jego trakcie trenerzy ATM oceniają wiedzę oraz umiejętności kursantów. Jeśli uczestnik pomyślnie zda egzamin, otrzymuje – w zależności od wybranego kursu – Złoty lub Platynowy Certyfikat ATM. Wielu fachowców docenia też fakt, że ośrodek na swej stronie internetowej dodatkowo promuje najlepszych malarzy a także sam poleca ich inwestorom

ATM – solidny partner - zdjęcie 2ATM nie zapomina również o architektach oraz szkołach budowlanych. Dla pierwszej grupy przygotowano kurs, obejmujący zajęcia teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy zdobywają nie tylko wiedzę z zakresu aranżacji kolorów czy dekoracji elewacji, ale także mogą sami nauczyć się praktycznego stosowania konkretnych technik malarskich oraz tworzenia popularnych efektów dekoracyjnych. Z kolei dla uczniów oraz nauczycieli szkół budowlanych opracowano dwa odrębne kursy. Szkolenie dla nauczycieli odbywa się dwuetapowo. Najpierw zdobywają oni podstawową wiedzą na temat farb i produktów PPG Deco Polska, a następnie – po zdaniu egzaminu – szkolą się teoretycznie i praktycznie z zakresu systemów farb, kolorów w budownictwie oraz technik dekoracyjnych. Natomiast oferta dla uczniów to szkolenia odbywające się bezpośrednio w placówkach. W trakcie zajęć otrzymują oni najważniejsze informacje na temat farb oraz technik malarskich.

Akademia Technik Malarskich nie ogranicza swej działalności wyłącznie do szkoleń. W sierpniu 2010 r. startuje Klub ATM, zrzeszający malarzy certyfikowanych. Członkowie społeczności mogą także liczyć na udział w szkoleniach, wsparcie merytoryczne ze strony ekspertów oraz korzystać z dodatkowych promocji u partnerów Klubu ATM (np. zniżek na samochody lub tańszych rozmów telefonicznych). W tym samym miesiącu rusza także konkurs „Malarz Roku 2010”, którego celem jest wyłonienie najlepszych firm wykonawczych w Polsce.
Współpraca z Akademią Technik Malarskich to idealne rozwiązanie dla wszystkich, pragnących rozwijać swe kompetencje z dziedziny farb i malowania. Podczas nowoczesnych kursów ich uczestnicy zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i bardzo praktyczne umiejętności. ATM to dobry ośrodek szkoleniowy i partner dla zawodowców.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Akademia Technik Malarskich

Polecamy Ci również

Zobacz także