Baby-shower - prezent dla przyszłych rodziców

Baby-shower - prezent dla przyszłych rodziców

Jeśli twoi znajomi spodziewają się dziecka i zaprosili cię na imprezę, by uczcić ten fakt, warto byś dobrze przemyślał, co będzie stanowiło najlepszy prezent na tę okazję. Wykaż się nie tylko oryginalnością i wyczuciem smaku, ale i zmysłem praktycznym.

Baby-shower to zwyczaj zapożyczony z kultury zachodniej, a ściślej – od Anglosasów. Podobnie jak parapetówka zobowiązuje gości imprezy do przyniesienia rozmaitych gadżetów domowych (szczególnie tych, których gospodarzom wciąż brakuje), baby-shower wymaga obdarowania przyszłych rodziców akcesoriami, przydatnymi przy pielęgnacji malucha. Jedyna różnica polega na tym, że na parapetówkę zapraszamy do gotowego mieszkania, którego istnienie jest już faktem. Tymczasem w przypadku imprezy, której głównym obiektem jest mały człowiek, przyszli rodzice, dopiero spodziewają się go.

Bardzo często nie wiemy, czy oczekiwany maluch będzie chłopcem czy dziewczynką, a nawet jeśli – nic nigdy nie jest stuprocentowo pewne. Dlatego oddając się refleksji na temat prezentu dla spodziewających się szkraba, warto wybrać coś uniwersalnego. Urocze śpioszki w różowe serduszka, czy ogrodniczki z traktorem urzekną niejedną oczekującą mamę, bezpieczniej jednak będzie poszukać rzeczy nie odnoszących się do płci ich przyszłego właściciela w sposób tak oczywisty.

prezenty dla dzieci

Kocyk w zwierzęta, szlafroczek w grochy czy zabawny śpiworek zachęcający do liczenia owiec to doskonałe pomysły na baby-showerowy podarunek. Kocyk ma bowiem moc zastosowań. Nie tylko stanowi miłe okrycie podczas drzemki oraz niezbędne wyposażenie każdego wózka, ale także może służyć za miękką podstawę pod stojaki z rozmaitymi wiszącymi zabawkami, stymulującymi rozwój malucha.

Z kolei szlafroczek świetnie sprawdzi się w roli przytulnego ubranka, w którym po kąpieli i starannym osuszeniu ręcznikiem, przeniesiemy maleństwo do sypialni. Termoforki, poduszki i oryginalne kocyki w komplecie z maskotką to gadżety dla nieco starszych dzieci, jednak spokojnie możemy pokusić się o kupienie ich już teraz. Nowo narodzone maleństwo nie potrzebuje wiele, ale okres noworodkowy trwa przecież kilka chwil. Dobrze, gdy baby-showerowe zdobycze są zróżnicowane pod względem czasu ich przydatności, a świeżo upieczeni rodzice mogą przez kilka miesięcy korzystać z prezentów przyniesionych przez bliskich im ludzi.

Oceń artykuł
5,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: calvado.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także