Bateria kuchenna Saga

Klasyczna linia baterii łazienkowych i kuchennych Oras Saga zasłynęła swą prostotą i trwałością.  Ale nawet klasyka nie oprze się potrzebie nieustannych zmian i udoskonaleń. W rodzinie produktów Saga jest już nowa bateria kuchenna.

bateria kuchennaTwórcy sukcesu serii Oras Saga stale wprowadzają innowacje w tej linii baterii, aby uczynić je jeszcze bardziej praktycznymi. W przypadku nowej baterii kuchennej większą funkcjonalność zapewnia wyjątkowo wysoka wylewka, podwyższona aż o 90 mm w stosunku do swojej poprzedniczki. Wysokość 230 mm daje więcej miejsca do pracy w zlewie i umożliwia mycie nawet dużych patelni i wysokich garnków, a także napełnianie wiader i wazonów.
Co ważne, wylewka jest ruchoma. Jej kąt obrotu wynosi 110 st., czyli pozwala objąć swoim zasięgiem wszystkie przedmioty w zlewie. Dzięki temu mycie naczyń lub płukanie owoców jest teraz znacznie łatwiejsze. Bateria kuchenna Oras Saga ma taką samą głowicę ceramiczną jak pozostałe modele z tej serii. Bateria kuchenna występuje w wersji na rurki lub wężyki oraz z przyłączem do zmywarki lub bez - do zaworu może być podłączona zimna woda.

W przypadku nowej baterii kuchennej Oras Saga określenie "najwyższa jakość" jest w pełni uzasadnione. O jej niezawodności decydują materiały użyte do produkcji – rurki przyłączeniowe baterii wykonane są ze sprężystego materiału odpornego na zginanie i osady wapnia, a sam korpus baterii odlany jest z twardego szwedzkiego mosiądzu. Seria Oras to także dobry wybór dla użytkownika dbającego o oszczędności. Nie bez znaczenia jest bowiem fakt, że przy pomocy baterii Oras użytkownik jest w stanie zmniejszyć zużycie wody i energii w stosunku do baterii dwuuchwytowych. Dzięki temu, że jednym uchwytem można łatwiej operować, szybciej wywołujemy strumień o pożądanej mocy i temperaturze. Nie marnujemy tym samym wody i nie tracimy czasu na skomplikowaną regulację.

Oras Saga to seria nowoczesnych jednouchwytowych baterii o minimalistycznej stylistyce zaproponowanej przez skandynawskiego projektanta Jorma Vennolę. W założeniu miały to być baterie praktyczne, trwałe, łatwe w instalacji i na tyle uniwersalne, by przetrwały zmiany w wystroju wnętrza. W skład serii wchodzą różne rodzaje baterii – umywalkowa stojąca i ścienna, wannowo-natryskowa m.in. w wersji z zestawem natryskowym Apollo, kuchenna, a także nowa bateria kuchenna z wysoką wylewką.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Oras

Polecamy Ci również

Zobacz także