Baterie pełne wdzięku

Baterie pełne wdzięku

Kąpiel w wannie od niepamiętnych czasów jest czymś więcej niż tylko aktem higieny, kojarzy się bowiem z przyjemnością i odpoczynkiem.

Doskonale wiedzieli o tym starożytni Rzymianie, którzy na terenie całego imperium budowali termy – obiekty, które nie tylko oferowały możliwość kąpieli i relaksu, lecz także były ośrodkami życia kulturalnego i wymiany myśli.

bateria do wannyDziś kąpiel odbywa się z reguły w bardziej intymnej atmosferze, ale nadal jest to niezawodny sposób na regenerację ciała i umysłu. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wylegiwania się w wannie nic nam nie przeszkadzało – zarówno w aspekcie estetycznym, jak i funkcjonalnym. W tych okolicznościach coraz większą popularność zyskują baterie wannowe i wannowo-natryskowe do montażu podtynkowego. Niewątpliwą zaletą tego typu baterii jest to, że nie zajmuje ona miejsca na rancie i można wygodnie oprzeć się w każdym miejscu wanny. Jedyne widoczne elementy to wylewka wannowa i część natynkowa baterii z uchwytem charakterystycznym dla serii lub z pokrętłem termostatu – które są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż tradycyjna armatura. Montaż baterii podtynkowych jest bardzo prosty i pozwala on bez problemu wymienić element natynkowy na inną serię, jeśli znudzi nam się dotychczasowa.

Interesującym rozwiązaniem jest zastosowanie baterii wolnostojącej, montowanej na podłodze przy wannie. W ofercie Kludi znajdują się dwa takie modele – dla większego komfortu jeden wyposażony jest w szklaną półeczkę, drugi w kubełek na szampana. Seria JOOP! proponuje równie niebanalną baterię – rączka natrysku oraz pokrętła (do wyboru – w czterech rodzajach wykończenia) montowane są na rancie wanny, natomiast wysoka wylewka wannowa wprost na podłodze. Taka armatura prezentuje się szczególnie atrakcyjnie przy wannie wolnostojącej, umieszczonej np. na środku salonu kąpielowego.

bateria wannowabateria do wanny z prysznicem

bateria stojąca

Dla osób, które chcą się cieszyć maksymalnym komfortem, a zarazem niezwykłym wyglądem wanny, niemal zupełnie pozbawionej armatury, przypaść do gustu może zestaw Rotexa Multi. Łączy on w sobie funkcję napełniania wanny, przelewu i odpływu. Takie rozwiązanie jest bardzo proste i wygodne w obsłudze, a przy tym zapewnia ciche napełnianie wanny i jednocześnie eliminuje konieczność instalacji wylewki ściennej.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Kludi

Polecamy Ci również

Zobacz także