Beton polerowany we wnętrzu

Beton polerowany we wnętrzu

Aluminium, szkło, plastik i... beton - te tworzywa coraz częściej służą projektantom wnętrz. Surowy materiał paradoksalnie stał się inspiracją do powstania wytwornej kolekcji Ceramstic Sablo.

wnętrza ekskluzywneLakoniczne w formie, odważne w kolorystyce i ergonomiczne w użytkowaniu. Takie właśnie powinny być pomieszczenia mieszkalne doby technologicznego postępu. Do niedawna tego typu tendencje widoczne były przede wszystkim w surowej stylistyce obiektów użyteczności publicznej, dziś jednak z powodzeniem przenoszone są na grunt domowego zacisza.

Niekonwencjonalnym elementem wykończenia, wzorowanym na budownictwie przemysłowym, są charakterystycznie lśniące podłogi, a także ściany, do złudzenia przypominające powierzchnię polerowanego betonu. Choć technologia ta jeszcze długo pozostanie domeną głównie wielkich fabryk i hal targowych, w wizjach projektantów coraz częściej pojawiają się odważne propozycje wykorzystania jej w prywatnych mieszkaniach.

Odpowiedzią na coraz bardziej wyrafinowane oczekiwania klientów jest kolekcja gresu szkliwionego Sablo. Ta oryginalna propozycja stanowi doskonały punkt wyjścia dla osób ceniących sobie industrialny klimat i poszukujących równocześnie rozwiązań praktycznych i efektowych. Sablo to wymykające się utartym schematom płytki ceramiczne, dostępne w dwóch zestawach kolorystycznych: biało-szarym oraz beżowo-złotym. Widniejący na nich rysunek surowego kamienia skutecznie ocieplają roślinne motywy dekoracyjne Bell i Glicynia.

beton w kuchni

beton w salonieNa szczególną uwagę zasługuje także jakość wykonania oraz trwałość kolekcji Sablo. Wysoki stopień twardości gresu sprawia, że powierzchnia podłogi nawet przy intensywnym użytkowaniu zachowuje odporność na ścieranie, nie tracąc swojego pierwotnego wyglądu. Połyskująca tafla płytek o wykończeniu lappato, zwłaszcza przy zastosowaniu minimalnej fugi, nadaje całości efekt lustrzanej powierzchni. Wrażenie to potęguje duży format płytek: 60x60 cm.

Wykorzystanie prezentowanej kolekcji płytek to nie tylko prosty sposób na awangardową aranżację, ale także rozwiązanie stwarzające idealne warunki do pracy i odpoczynku. Szybkie tempo, jakie narzuca codzienność oraz mnogość docierających do nas krzykliwych komunikatów sprawia, że zdawkowa elegancja wywiera na nas kojący wpływ.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Ceramstic

Polecamy Ci również

Zobacz także