Beże i brązy - mistrzowie drugiego planu

Pokój w beżach i brązach (fot. Tikkurila)

Odcienie brązów i beżów to niezawodna recepta na subtelny klimat w mieszkaniu. Wystarczy połączyć je z oryginalnymi dodatkami i innymi żywymi barwami a stworzymy nowoczesne wnętrze.

Beże i brązy budują ciepłą atmosferę i pozytywną energię wnętrza, sprawiając jednocześnie, że przestrzeń wydaje się być bardzo uporządkowana. Ściany w tych kolorach doskonale współgrają z innym barwami, podkreślając je, umożliwiają im zaistnienie
w przestrzeni. Projektanci wnętrz twierdzą, że aranżacja odcieniami beżu i brązu może być bardzo oryginalna pod warunkiem, że połączymy je z żywymi kolorami.

Niezależnie od aranżacji naturalne beże i jaśniejsze brązy bardzo dobrze prezentują się w każdym pomieszczeniu. Ponieważ są to kolory „lekkie", same w sobie nie tworzą wyrazistego chPokój w beżach i brązach (fot. Tikkurila)arakteru wnętrza i dopiero w połączeniu z meblami, innymi barwami oraz dekoracjami determinują jego klimat.

Eko wnętrze
Dobrym pomysłem jest wykorzystanie brązów w połączeniu
z odcieniami zieleni, w towarzystwie sprzętów i dekoracji wykonanych z drewna i lnu. Zestawienie naturalnych barw
i faktur da nam w efekcie wnętrze o „ekologicznym” charakterze.
Połączenie brązu z głębokim fioletem, szarością lub rdzawą czerwienią stworzy natomiast pomieszczenie, które będzie odbierane jako oryginalne i eleganckie.

Natomiast kolor beżowy nosi w sobie ciepło brązów i chłód bieli. Często decydują się na niego kobiety, wybierając go do pomieszczeń dziennych. Taką kobiecą przestrzeń tworzy szczególnie w towarzystwie odcieni fioletu lub różu. Odcienie beżowego, nawiązując do kolorów dzikiej natury, można także swobodnie łączyć z odcieniami zielonego, brązowego lub pomarańczowego.

Zestawiając go z surowym drewnem, wykreujemy refleksyjny, harmonijny nastrój. Jeśli dołączymy elementy wykończenia, np. w kolorze cytrusów, wnętrze nabierze bardziej dynamicznego charakteru.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Tikkurila

Polecamy Ci również

Zobacz także