Bezpieczeństwo dziecka w domu

Bezpieczeństwo dziecka w domu

Narodziny dziecka są dla młodych rodziców prawdziwą rewolucją. Zmiana trybu życia i przyzwyczajeń nie jest przecież tak łatwa. Jak poradzić sobie w tym wyjątkowym okresie, znajdując jednocześnie czas dla siebie?

bramka na schodyPrzede wszystkim należy zająć się zadbaniem o bezpieczeństwo malucha. Wiedząc, że nic nie zagraża naszemu dziecku, łatwiej sprostamy codziennym obowiązkom i tym samym zyskamy cenne chwile relaksu.

Wśród wielu młodych mam panuje przeświadczenie, iż po przyjściu na świat ich pierwszego dziecka, muszą one diametralnie zmienić całe życie. A przecież ważne jest przede wszystkim to, aby mama była spokojna i zadowolona. Jeśli  uwielbiasz modne ciuchy i zawsze podążasz za trendami, wybierz dla swojego skarbu ubranka, które wpasowują się w najnowszą modę. Kochasz piękne wnętrza i designerskie dodatki? Nie musisz wcale z tego rezygnować. Zamiast decydować się na generalny remont mieszkania czy domu dostosuj je do potrzeb dziecka.

Mieszkania młodych par i małżeństw zwykle nie są przystosowane do tego, aby mieszkało w nim dziecko. Ostre krawędzie, kanty, gorące garnki w kuchni...wszystko to jest niestety potencjalnym zagrożeniem dla malucha. Nie łudźmy się, że zawsze będziemy w stanie ochronić nasze dziecko przed niebezpieczeństwem. Możemy jednak zredukować prawdopodobieństwo wypadku do minimum.

Bardzo ważne jest, żeby zabezpieczyć wszystkie kontakty. Kiedy zainstalujemy już odpowiednie blokady, nawet jeśli maluch będzie chciał się nimi pobawić, nie zrobi sobie krzywdy. Dobrze też zwrócić uwagę na blokady szuflad i drzwi, aby dziecko nie mogło sobie przytrzasnąć paluszków. Schody zaś powinny być odgrodzone od szkraba specjalną bramką, która uniemożliwi mu zarówno wspinanie się po nich, jak i schodzenie a czasami sturlanie się w dół.

Maluszek powinien mieć również wygospodarowaną osobną przestrzeń do zabawy. Dzięki temu nauczy się samodzielnie bawić i zajmować sobą, a zmęczona mama znajdzie chwilę tylko dla siebie.

zabezpieczenie na schodybramka ochronna

Z myślą o nowoczesnych rodzicach firma Lascal stworzyła bramkę ochronną KiddyGuard Avant. Ma ona za zadanie utrzymywać dziecko w ściśle określonej przestrzeni, uniemożliwiając mu tym samym wydostanie się na drugą stronę. Bramkę można zamontować zarówno w przejściu, jak i u góry schodów, a nieużywaną  schować do aluminiowej obudowy. Ochroni to dodatkowo bramkę przed uszkodzeniami i brudem.
barierka na schody dla dzieciPo rozłożeniu KiddyGuard Avant nie powstaje żaden sztuczny próg, co eliminuje ryzyko potknięcia się. Bramka posiada również innowacyjny system zamykania, który pozwala na czasowe zamykanie, bądź obsługę manualną urządzenia.
Nowoczesny, elegancki design sprawia, że pasuje ona zarówno do nowoczesnego jak i bardziej klasycznego wnętrza. Obsługa jest na tyle prosta, że można ją otwierać i zamykać jedną ręką, w drugiej trzymając dziecko.
KiddyGuard Avant to doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo. Mając pewność, że dziecko jest całkowicie bezpieczne, rodzice będą mogli swobodnie zająć się swoimi obowiązkami. To również produkt najwyższej jakości: spełnia normy europejskie i amerykańskie. Został nagrodzony prestiżową nagrodą JPMA w kategorii Innowacji podczas targów „All Baby&Child” w Las Vegas, był również nominowany do nagrody w kategorii Innowacji na targach „Kind&Jugend” w Kolonii.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: KiddyGuard Avant

Polecamy Ci również

Zobacz także