Bezpieczne ciepło kominka

zapalarka

Nie ukrywamy, że największe wrażenie zawsze robić będzie podpalanie drewna w kominku za pomocą jednej zapałki. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem nowoczesnych rozwiązań, a nie ekstremalnych pomysłów – Steinel przygotował produkt, który w pełni cię zadowoli. Zapalarka do kominka HL 1000 nie tylko nada wieczorowi przy kominku elegancji, ale także zapewni bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad naszym – dosłownie – ogniskiem domowym.

Zbudowanie kominka w domu staje się coraz bardziej oczywiste. Coraz częściej takie rozwiązanie proponowane jest nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także nowoczesnych apartamentach
i mieszkaniach. Jednak decyzja o naturalnym płomieniu w domu to niebagatelne przedsięwzięcie.
To, co dla nas najważniejsze, to bezpieczeństwo.

Na szczęście, fachowcy o dużej wiedzy nas zabezpieczają. Przynajmniej do pewnego stopnia. Najbardziej – nomen omen – zapalnym punktem eksploatacji naszego kominka będzie zawsze włączanie go. Po dokonaniu wyboru drewna i umiejscowieniu go w kominku – cóż, musimy je zapalić. Zbyt kreatywni użytkownicy powinni mieć się na baczności – dla zdrowia i komfortu powinniśmy zapomnieć o wszelakich chemicznych wspomagaczach. Niemądre byłoby też zapalanie przez kontakt z palącym łuczywem, zwitkiem papieru czy innym otwartym ogniem.

zapalarka do kominka

Najbezpieczniejszym, najszybszym i najlepszym sposobem na rozpalenie ognia w kominku jest zapalarka do grilla. Wystarczy ułożyć drewno i przytknąć zapalarkę HL 1000. Zapalarka zasilana jest elektrycznie ma moc 800 W. Nie pozostaje nic innego jak włączyć zapalarkę i zbliżyć do drewna. W przeciągu dwóch minut uzyskujemy równomiernie palące się drzewo – i możemy rozkoszować się przyjemnym ciepłem, pięknym  światłem i kojącym odgłosem palącego się drewna. Jak to wszystko możliwe? Zapalarka Steinel uzyskuje temperaturę aż 700 stopni – to powoduje żarzenie się drewna i w efekcie jego zapalenie. Nowoczesna technika pozwala nam na bezpieczne obchodzenie się z ogniem. Niezwykłe możliwości i odczuwalny komfort ukryte niewielkim, eleganckim urządzeniu.

ciepło kominkadrewno kominkowe

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Steinel

Polecamy Ci również

Zobacz także