Biel, cegła i beton, czyli pomysł na aranżację loftu [ZDJĘCIA]

0
Pomysł na aranżację loftu
Loftowe wnętrza mają zróżnicowany charakter. Jednym z pomysłów jest połączenie bieli z cegłą i betonem.

Loftowe wnętrza są zdecydowanie na topie. Mają one jednak zróżnicowane oblicza. Dziś prezentujemy loft, w którym dominuje biel.

Aranżacja salonu w lofcie

Salon to wygodna strefa relaksu. Wzrok przyciąga ściana z ceglanych płytek, podkreślająca loftowy charakter mieszkania.

Nowa Papiernia/Maciej Lulko
Aranżacja loftu - biel w roli głównej

Biel nie tylko świetnie wygląda, ale także powiększa optycznie przestrzeń.

Nowa Papiernia/Maciej Lulko
Kuchnia otwarta na salon

Między kuchnią i salonem wyburzono ścianę, dzięki czumu powstało bardziej przestronne i nowoczesne wnętrze.

Nowa Papiernia/Maciej Lulko
Aranżacja łazienki w lofcie

Wystrój łazienki idealnie współgra z aranżacją pozostałej części mieszkania.

Nowa Papiernia/Maciej Lulko
Lofty w starej fabryce papieru

Wnętrza loftowe powstają zarówno w prawdziwych starych fabrykach, jak i nowych budynkach budowanych w tym stylu.

Nowa Papiernia/Maciej Lulko

Biel, czyli nieco inny sposób na loft

Biel odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz. Z powodzeniem można ją stosować również w loftach. W dodatku nie trzeba przy tym rezygnować z elementów charakterystycznych dla pofabrycznych budynków, takich jak cegła, czy beton. Mogą one tworzyć udany mariaż i kreować wnętrze nowoczesne, stylowe i z charakterem.
– Cegła jest ozdobnym materiałem o charakterystycznej kolorystyce i fakturze, z dużą ilością podziałów fugami. Połączenie z bielą korzystnie uwidacznia jej zalety, przy czym oba materiały nie stanowią dla siebie konkurencji – mówi Małgorzata Chabzda, architekt Nowej Papierni, loftów które powstały w fabryce papieru z XIX wieku. – Z bielą dobrze współgra również beton. Takie połączenie optyczne powiększa wnętrza oraz dodaje im nowoczesności – dodaje.

Zobacz też: Aluminium w designerskiej odsłonie, czyli oryginalne meble i dodatki

Biel w loftowym stylu – pomysł na aranżację

Na taką aranżację loftu zdecydował się pan Grzegorz Pęchorzewski, jeden z mieszkańców osiedla Nowa Papiernia we Wrocławiu. Projektem zajęła się architekt Małgorzata Chabzda.
Mieszkanie nie jest wielkie – ma powierzchnię 49 m², więc zastosowanie bieli ma nie tylko walory estetyczne, ale również optycznie powiększa przestrzeń. Biel zastosowano na ścianach, sufitach oraz części mebli. Jednak nie ma obaw o monotonię wystroju – biel jest przełamana płaszczyznami cegły i betonu, do daje świetny efekt wizualny i tworzy loftowy charakter wnętrza.

Sposób na przestrzeń, czyli otwarte i jasne wnętrze

Plan tego mieszkania jest w dużej części otwarty – kuchnia jest połączona z salonem i jadalnią. Wcześniej te pomieszczenia dzieliła ściana, ale została wyburzona i zastąpiona białymi meblami, które wyznaczają strefy funkcjonalne mieszkania. Zabudowa zapewnia optymalną ilość miejsca do przechowywania, a przy tym nie zakłóca estetyki całego mieszkania.
Salon to oczywiście strefa relaksu. Dominującym elementem jego wystroju jest ceglana ściana – tworzą ją płytki wycięte z cegieł. W salonie nie mogło zabraknąć miejsca dla wygodnej, narożnej kanapy, która wraz z owalnym stolikiem, tworzą komfortową strefę relaksu i spotkań przy kawie. Tuż obok znajduje się też stół z nowoczesnym krzesłami – to strefa jadalni.
W kontynuacji kuchni przeciwległej do salonu umieszczono podwójne drzwi przesuwane - za jednym frontem kryje się wejście do sypialni, z kolei za drugim szafa. Dzięki rezygnacji z tradycyjnych drzwi udało się uniknąć załamania układu frontów.
Warto też zwrócić uwagę na podłogę – szarość paneli winylowych znakomicie pasuje do kolorystyki i loftowego charakteru mieszkania.

Proponujemy: Oryginalne wykładziny dywanowe projektu Toma Dixona

Łazienka w bieli i betonie

Biel dominuje również w aranżacji łazienki. Tu połączono ją z betonem. Zestawienie gładkich, białych płytek z betonową powierzchnią wygląda oryginalnie i urozmaica wystrój. Wystroju łazienki dopełniają wysokie aż po sufit lustro, białe meble oraz szklana ścianka, wydzielająca strefą prysznicową. Te elementy pełnią oczywiście swoje funkcje użytkowe, ale sprawiają też, że łazienka wygląda na bardziej przestronną i zachowuje idealną spójność z aranżacją pozostałej części mieszkania.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Nowa Papiernia

Polecamy Ci również

Zobacz także