Biurko dla dziecka dopasowane do indywidualnych potrzeb

Biurko dla pierwszoklasisty
Biurko dla dziecka powinno być funkcjonalne, praktyczne i przede wszystkim wygodne.

Wybierając nowe biurko dla dziecka, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na jego funkcjonalność. Najlepiej wybrać taki mebel, który można stale rozbudowywać i tym samym dostosować go do indywidualnych potrzeb najmłodszych.

Gusta dzieci są zmienne. Bywa tak, że dopiero co kupiona rzecz szybko im się nudzi. Podobnie jest z meblami. Ich zakup zazwyczaj wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na częstą wymianę. O ile szafy, regały czy półki są dzieciom obojętne, o tyle biurko odgrywa dla nich ogromną rolę. To właśnie przy nim najmłodsi spędzają najwięcej czasu – ucząc się, bawiąc lub korzystając z komputera. Dlatego warto wybrać mebel spełniający podstawowe zasady ergonomii, które przyczyniają się do zachowania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Na co rodzice muszą zwrócić szczególną uwagę?

Zobacz: Urządzamy miejsce do nauki dla dziecka – porady eksperta

"Najważniejszym elementem w konstrukcji biurka jest blatzauważa prof. dr Erich Schmidt, specjalista ds. ortopedii współpracujący z firmą Moll. - Dobrze, jeżeli ma system regulacji wysokości, dzięki któremu, będzie można go dostosować do wzrostu dziecka. Takie rozwiązanie pozwoli odciążyć kręgosłup i wzrok."

Prócz przyjaznej dla zdrowia budowy, biurko powinno po prostu ciekawie wyglądać. Dziecku o wiele większą frajdę sprawi praca przy kolorowym blacie niż np. odrabianie lekcji na szarej, zadrapanej desce. Dlatego takie detale jak odcień uchwytów czy wzór podkładek stanowią istotne wyposażenie.

Dowiedz się: Jak światło dzienne działa na nasze samopoczucie

Kolorowy świat

Biurko dla pierwszoklasisty powinno być wyposażone w system regulacji nachylenia i wysokości blatu, dzięki którym dopasowuje się do wzrostu dziecka. Biurka mogą być dostępne  w trzech wariantach:

  • unoszenie przy pomocy linki yo-yo,
  • unoszenie przy pomocy 10-stopniowej haczykowej zapadki
  • unoszenie przy pomocy specjalnego przycisku.

Interesującą kwestią są wymienne elementy dekoracyjne. Dzięki nim biurko każdego dnia może wyglądać inaczej. Dodatkowo na rynku dostępne są podkłady do pisania i kolorowe plansze boczne. Podkład przylega do blatu bez użycia kleju i nie zsunie się nawet przy jego pochyleniu. Warto zaznaczyć, że niektóre biurka  można rozbudowywać używając różnego typu nadstawek i paneli bocznych. Tym samym biurko nie tylko  „rośnie” razem z dzieckiem, ale uwzględnia również zmieniające się na przestrzeni lat potrzeby i upodobania kolorystyczne użytkownika.

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Moll

Polecamy Ci również

Zobacz także