Blacha perforowana we wnętrzach

Blacha perforowana we wnętrzach

Göppingen, październik 2011. Design, bezpieczeństwo i wizytówka firmy w jednym. Tymi kryteriami miał kierować się włoski architekt Rolando Rossi, realizując prezentowany projekt.

blacha perforowana we wnętrzachściana z blachy

Architekt Rolando Rossi przy użyciu blachy perforowanej genialnie wykonał zlecenie dla fabryki farb i lakierów Pintarelli Verniciature. O tworzeniu kolorów pracownicy włoskiej fabryki mówią: "Nie ma rzeczy niemożliwych." Założeniem projektowym było, aby klatka schodowa budynku z lat 80. nie była pospolicie szara.

ściana-aranżacjakolorowa ściana

Architekt musiał nie tylko pokazać, na co stać firmę Pintarelli Verniciature, lecz również sprostać innym wymaganiom. Bardzo ważne jest, aby klatka schodowa była pod każdym względem bezpieczna. Taką stabilność daje blacha perforowana z aluminium o grubości 3 mm. Pod względem kolorystycznym Roland Rossi miał pole do popisu. Wykonane na specjalne zlecenie elementy z blachy perforowanej RV 5-8 firmy MEVACO pomalowane na 20 różnych kolorów RAL utworzyły istną mozaikę. Poszczególne elementy zamontowane zostały na przemian pod kątem prostym oraz lekko ukośnie. Dzięki temu powstała ściana składająca się jak harmonijka.

kolor ściankolorystyka ściany

Ponieważ powierzchnie sięgają nawet do 7,5 metrów wysokości, Rolando Rossi zbudował najpierw model, aby zwizualizować swój pomysł. "Następnie skonstruowałem ramę, do której mogłem przymocować blachę perforowaną." Z boku znajduje się wąska, wysoka szklana część, która w nocy jest od wewnątrz podświetlana. Dzięki temu lekka jak powietrze mozaika za dnia nabiera w nocy tajemniczego wyglądu. Włoski architekt jest zafascynowany łatwością obróbki materiału. Gdyby wszystko było tak proste w montażu jak blacha perforowana, mielibyśmy o wiele łatwiej. Również polakierowanie pomalowanych proszkowo blach nie stwarzało problemu. Dzięki możliwości wszechstronnego zastosowania blachy perforowanej udało się ostatecznie stworzyć kwadraturę koła.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: MEVACO

Polecamy Ci również

Zobacz także