Blaty odporne na wszystko

Blaty odporne na wszystko

Blat kuchenny jest podczas codziennego użytkowania narażony na zabrudzenia i uszkodzenia, dlatego powinien być przede wszystkim odporny na działanie wysokiej temperatury i wilgoci.

blat kuchenny

Blaty z linii UNICO Prestige Surfaces firmy Pfleiderer Grajewo spełniają te wymagania – materiał, który w nich zastosowano jest trwały, odporny na wilgoć, a ich powierzchnię łatwo utrzymać w czystości. Blaty kuchenne z linii UNICO łączą więc w sobie walory jakościowe, estetyczne i higieniczne. Dzięki nim kuchnia będzie piękna i funkcjonalna. W blatach zastosowano też po raz pierwszy nowość na rynku – antybakteryjną powłokę DUROPAL MicroPLUS.

Po pierwsze blat

Blat kuchenny to podstawowe miejsce pracy przy przygotowywaniu codziennych posiłków. Dlatego ważne jest, aby był łatwy do utrzymania w czystości i chronił użytkowników przed kontaktem z bakteriami. Ponadto blat jest zwykle narażony na intensywną eksploatację, czyli zabrudzenia, uszkodzenia, ścieranie, kontakt z wysoką temperaturą i wilgocią. Powinien być więc wykonany z solidnego materiału najwyższej jakości, a przy tym komponować się z resztą kuchni, dzięki odpowiedniemu wzorowi i fakturze. Powierzchnia użytkowa blatów UNICO jest pokryta wysokiej jakości laminatami HPL Duropal. Dzięki temu są odporne na mechaniczne uszkodzenia, które zdarzają się w każdej kuchni. Przy produkcji laminatów stosowane są najwyższej jakości żywice melaminowe Duropal – blatom nie grożą więc zadrapania ani odpryski. Wielowarstwowa powłoka ochronna gwarantuje zabezpieczenie przeciwwilgociowe. Blaty są też grubsze niż inne, dostępne na rynku blaty laminowane, a od spodu pokryte folią przeciwprężną.
Blaty z nowej linii UNICO łączą w sobie wszystkie cechy idealnego blatu kuchennego i dodają wnętrzu elegancji. Ponadto są dostępne w wielu kolorach - można je dopasować do kuchni urządzonych w różnych stylach.

blat odporny do kuchniblat do kuchni

Kolory blatów

Linia blatów UNICO to sześć wzorów. Proponowane odcienie – od śnieżnej bieli, przez brązy i beże, po intrygującą czerń – są proste i eleganckie. Dodatkowo blaty posiadają delikatną strukturę, co tworzy ciekawy efekt, w szczególności przy odpowiednim, nowoczesnym oświetleniu.
Do wyboru mamy więc: biały blat ARTICO, piaskowy blat DUNA, jasnoszary kolor blatu COLINA, blat PICO w odcieniu beżowym lub ciemnobrązowy MARRON , a także blat VOLCAN w czarnym kolorze.

Powłoka antybakteryjna

Blat kuchenny powinien być nie tylko łatwy w czyszczeniu, ale także zapewniać ochronę przed bakteriami. Podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni pojawia się wilgoć. Jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii. Ze względu na obecność  w kuchni żywności, ważne jest szczególnie tu zastosowanie rozwiązań, które zabezpieczają przed zarazkami.
Blaty UNICO są pokryte specjalną powierzchnią antybakteryjną DUROPAL MicroPLUS – to nowość firmy Pfleiderer Grajewo S.A. Powłoka  w ciągu 24 godzin redukuje liczbę bakterii o ponad 99% – substancje czynne, które są trwale wtopione w powierzchnię blatu powodują, że bakterie nie mogą się rozmnażać i giną. Powierzchnia DUROPAL MicroPLUS jest przy tym nieszkodliwa dla ludzi i środowiska, nie ma więc zagrożenia, że substancje te przenikną do pokarmu czy powietrza.

W kuchni i nie tylko

blat do łazienkiBlaty można stosować nie tylko w kuchniach, ale także  w łazienkach – pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności. Pasują też do ekskluzywnych wnętrz i lokali – hoteli, restauracji, biur, gabinetów czy salonów sprzedaży. Antybakteryjna powierzchnia MicroPLUS sprawia, że blaty sprawdzą się także w pomieszczeniach użyteczności publicznej o wyższym standardzie higienicznym, m.in. szpitalach, laboratoriach, domach opieki, czy przedszkolach i szkołach.

Więcej informacji na temat blatów UNICO w sekcji Blaty oraz na stronie
www.pfleiderer.pl/page/1349/blaty-unico

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Pfleiderer Grajewo S.A.

Polecamy Ci również

Zobacz także