Bombki choinkowe – oryginalne dekoracje

Bombki choinkowe są sprzedawane w wielu wzorach i kolorach, mają jednak jedną wadę – są powtarzalne. Dlatego proponujemy kilka pomysłów jak ze sklepowej bombki zrobić bardzo oryginalną i niepowtarzalną dekorację.

 

Do przerobienia na oryginalne dekoracje najlepiej nadają się przezroczyste bombki. Pomysł polega na tym, żeby unikatową dekorację umieścić w ich wnętrzu. W tym celu przydadzą się drobne ozdoby, wąskie szczypce i trochę cierpliwości. Takie bombki możemy wypełnić kompozycjami z gałązek, suchych kwiatów, owoców dzikiej róży itp.

Jeśli już tęsknicie za wakacjami, możecie zrobić sobie bombki z „mini plażą” w środku. Świetnym pomysłem jest też umieszczenie w bombce rodzinnego zdjęcia – oczywiście w odpowiednim rozmiarze.

Innym pomysłem jest ozdobienie bombki z zewnątrz. Bombkę możemy obkleić kolorowymi guzikami, cekinami, tasiemkami, owinąć sznurkiem lub włóczką.

Jeśli lubicie bawić się farbami – pomalujcie bombki choinkowe sami. Nie musicie od razu tworzyć malowniczych i skomplikowanych pejzaży – wystarczy namalować kilka gwiazdek, wypisać na bombce inicjały, zanurzyć bombkę do połowy w farbie lub... odcisnąć swą dłoń.

W dodatku do niektórych dekoracji zamiast farby do szkła możecie użyć lakieru do paznokci.
Tak ozdobione bombki choinkowe będą na pewno niepowtarzalne.To też dobry pomysł na drobny świąteczny upominek.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Zobacz także