Bożonarodzeniowe dekoracje wejścia do domu

Boże Narodzenie to magiczny czas. Dobrze, by świąteczna atmosfera witała nas już na progu, warto więc zadbać o bożonarodzeniowe dekoracje wejścia do domu.

Pomysłów na bożonarodzeniowe dekoracje wejścia do domu jest wiele – dużo zależy od naszej inwencji, ale, jak zawsze – dobrze jest dopasować styl dekoracji do charakteru domu.

Zawsze sprawdzającym się pomysłem jest powieszenie na drzwiach bożonarodzeniowych wieńców. Można wybrać wieńce wykonane z iglastych gałązek. Bardzo oryginalnie wyglądają też wieńce z „gołych”, np. wiklinowych gałązek, przybranych małymi bombkami.

Z zielonych gałązek można też upleść girlandy, które zawiesimy nad drzwiami lub opleciemy nimi słupki przy wejściu.

Innym pomysłem może być udekorowanie wejścia ozdobami wyciętymi z kartonu – białe lub kolorowe „płatki śniegu” będą fajnie wyglądały, bez względu na to, czy śnieg rzeczywiście dopisze.
Świąteczny nastrój podkreśli też Mikołaj witający nas przy wejściu lub zaprzęg reniferów odpoczywających na trawniku przed domem. Przy wejściu dobrze też będzie wyglądała choinka.

Świąteczne oświetlenie domu to już klasyka, ale jeśli nie chcemy inwestować w dekorację świetlą całości budynku – udekorujmy światełkami chociaż wejście. Do tego celu można wykorzystać elektryczne oświetlenie (przystosowane do stosowania na zewnątrz), ale niezwykle nastrojowo będą wyglądać też lampiony ze świeczkami.

Mamy nadzieję, że pomysły na bożonarodzeniowe dekoracje wejścia do domu będą dla Was inspirujące.

 

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: freshome.com

Polecamy Ci również

Zobacz także