Cegła na ścianie

Cegła na ścianie

Powszechnie wykorzystywana do budowy domów, wraz z modą na lofty oraz rustykalne wnętrza, cegła zagościła w naszych salonach.

cegła na ścianie

Dzięki swojej fakturze i kolorowi mimo tego że jest to materiał surowy, dodaje ona przytulności we wnętrzu. Dodatkową zaletą jest jej trwałość oraz odporność na zarysowania. Cegła rzadko pojawia się w całym pomieszczeniu, najczęściej wyeksponowana jest na jednej ścianie. Może to być ściana
z kominkiem
lub telewizorem.

jasna cegła w salonieściana z cegły

To również idealne miejsce na powieszenie fotografii. Jeżeli nie jesteśmy właścicielami starej fabryki lub mieszkania w przedwojennej kamienicy, nie mamy możliwości odkrycia i renowacji starej cegły, możemy wykonać ścianę z płytek ceglanych. Najlepiej wybrać cegłę ręcznie formowaną, będzie ona wyglądała naturalnie. Od całej cegły odcinana jest jej przednia część, którą przyklejamy na ścianę tak jak glazurę w łazience. Przestrzenie między płytkami wypełnione zostają fugą. Jeżeli chcemy obudować ścianę dookoła, dostępne są specjale narożniki. Dzięki nim ścianka wygląda jakby była wymurowana z tradycyjnego materiału.

cegła w mieszkaniu

Obecnie możemy spotkać się z dużym wyborem cegieł ręcznie formowanych. W ofercie są cegły
i płytki w rozmaitych kolorach od jasnych beży przez różnorodne odcienie czerwieni i pomarańczy po czekoladowe brązy, oraz modne szarości i biel. Różnorodne efekty uzyskamy wybierając rozmiar cegły, a także grubość i kolor fugi.  Odpowiednio dobrane parametry pozwolą stworzyć zarówno nowoczesne jak i tradycyjne wnętrza.

jasna cegła na ścianie

Czerwona cegła i drewno stworzą przytulny, rustykalny klimat, szara w połączeniu z metalem i szkłem - wnętrze nowoczesne, industrialne, a biała modny salon w skandynawskim stylu. Jasne piaskowe lub beżowe kolory ceglanej ściany wprowadzą ciepło i elegancję do wnętrza.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: nelissen.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także