Ceramika stołowa

Naczynia z wzorem szyszek i gałązek jedliny są jak obietnica długich, zimowych wieczorów przy kominku, jak zapowiedź bożonarodzeniowej choinki.

ceramika stołowaTajemnicą ceramiki stołowej marki Ter Steege
i źródłem jej uroku jest oryginalna, sugestywna dekoracja. To niewątpliwa zasługa Jet, artystki współpracującej z holenderskim dostawcą. Swoje pomysły Jet najczęściej czerpie z natury i własnego otoczenia, a jako że nigdy nie brała profesjonalnych lekcji rysunku, maluje tak jak widzi i czuje. Zapewne dlatego jej prace pełne wręcz dziecięcego zachwytu dla form i kolorów natury.

zestaw naczyńJedną z propozycji  jest wzór szyszek i gałązek jedliny. Ta prosta, zainspirowana naturą dekoracja swoim charakterem nawiązuje do zapisanego w nazwie serii skandynawskiego stylu. Wystarczy jednak kilka świec na stole, aby chłodny klimat krajów północy zamienił się w roziskrzoną blaskiem wielu barw wigilijną opowieść. W zestawie dostępne są talerze o średnicy 17, 20, 24, 27 i 32 cm udekorowane szyszką na licu i gałązką jedliny na skrzydle. Ponadto w kolekcji: kubki o pojemności 0,16 i 0,26 l, filiżanka 0,16 l ze spodkiem, czajnik, cukiernica, mlecznik oraz miski o średnicy 10, 13 i 16 cm. Znajdziemy tu także deserowe sztućce (łyżeczki i widelce) z dekoracyjnymi szyszkami na uchwytach. Linię uzupełniają drewniane tace, osłony na doniczki (33 x 32 cm), pojemniki na jesienno-świąteczne drobiazgi oraz elegancko zapakowane świece w kształcie szyszek. Naczynia Nordic Dreams przygotowane zostały z porcelitu o lekko kremowej barwie szkliwa. Kolor ecru podkreśla zdecydowany brąz dekoracji i sprawia, że całość jest przyjemna w estetycznym odbiorze. Naczynia można myć w zmywarkach i używać w kuchenkach mikrofalowych.

Oceń artykuł
4,67 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Ter Steege

Polecamy Ci również

Zobacz także