Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy

Chłodziarko-zamrażarki do zabudowy

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu – powinna być funkcjonalna, wygodna, ale przede wszystkim dopasowana do potrzeb użytkowników. Najnowsze trendy w aranżacji kuchennych wnętrz odpowiadają potrzebom dnia codziennego. Coraz bardziej popularne stają się wnętrza przestronne i nowoczesne, w których wszystkie niezbędne sprzęty, także kuchenne AGD,są łatwo dostępne, choć zgrabnie ukryte. Także ona, królowa kuchni, lodówka.

chłodziarko-zamrażarki do zabudowy W kuchennym wnętrzu nie ma miejsca na niepotrzebne sprzęty. Aranżacja przestrzeni i poszczególnych elementów powinna w pełni odpowiadać potrzebom domowników oraz optymalnie wykorzystywać możliwości wnętrza. Ukrycie podstawowych, kuchennych sprzętów AGD w zabudowie sprawia, że każda kuchnia może stać się wymarzoną pracownią kulinarną, łączącą w sobie najwyższą funkcjonalność i trendy w projektowaniu wnętrz.

Praktyczna, efektowna i elegancka

Kuchenna zabudowa  to modny i nowoczesny sposób aranżacji wnętrz, dzięki któremu możemy skomponować jednolitą, praktyczną i estetyczną kuchnię. Dobrze zaplanowana ukryje chłodziarko-zamrażarkę, piekarnik, mikrofalę, a nawet zlewozmywak. Pomieści wiele szafek, półek i wysuwanych szuflad. Schowane są w niej kosze i carga, w których znajdzie się sprzęt, produkty, akcesoria, dodatki oraz wszystkie drobiazgi, dzięki czemu kuchnia nabierze lekkości.

agd do zabudowyW poszukiwaniu przestrzeni

Od wielu lat widoczna jest tendencja łączenia kuchni i jadalni z salonem. Stworzenie otwartej przestrzeni sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu i integruje domowników.
W tego typu przestrzeniach warto ukryć chłodziarko-zamrażarkę i inne sprzęty w zabudowie. Takie rozwiązanie gwarantuje utrzymanie charakteru salonu na całej powierzchni pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności kuchni. Zgrabnie schowana za meblowym frontem chłodziarko-zamrażarka oraz pozostałe AGD nadal pełnić będą swoje funkcje, nie podkreślając jednak kuchennego charakteru wnętrza, co w sąsiedztwie salonu jest bardzo pożądane.

aranżacja kuchniLiczy się indywidualne podejście

Siła zabudowy tkwi w indywidualnym podejściu do każdego wnętrza. Dzięki niej możemy w pełni wykorzystać możliwości nawet najmniejszej kuchni wykorzystując wszystkie, nawet te pozornie trudne do zaaranżowania, zakamarki. Możliwość decydowania o każdej szufladzie, szafce czy półce sprawia, że zwolennicy zabudowy kuchennej cenią ją przede wszystkim za funkcjonalność. Nie bez znaczenia pozostają walory estetyczne – indywidualne wykończenia i starannie dobrane fronty są ozdobą kuchni, nadają jej styl i charakter.

Czystość i higiena

Zabudowa sprzętów AGD to także gwarancja idealnej czystości. W zakamarkach
za lodówką nie będzie gromadził się kurz i odpadki organiczne. Co więcej, zabudowane sprzęty nie rysują się ani nie ulegają żadnym urazom mechanicznym, wynikającym z codziennej eksploatacji, a dzięki rezygnacji z uchwytów zewnętrznych otrzymujemy jednolitą, łatwą do utrzymania w czystości, taflę.

agd kuchenne

Zasada złotego trójkąta

Jednym z założeń, którym warto się kierować projektując funkcjonalną kuchnię, jest zasada złotego trójkąta. Jego wierzchołkami są trzy najważniejsze urządzenia kuchenne: lodówka, zlewozmywak i kuchenka. Prawidłowo zaplanowany trójkąt otwiera królowa kuchni – lodówka. Tuż za nią powinna znajdować się strefa zlewozmywaka. Trzeci wierzchołek stanowi płyta kuchenna i piekarnik. Suma boków trójkąta powinna mieścić się w przedziale od 360 cm do 650 cm, żeby praca w kuchni była wygodna. Warto również zaplanować umieszczenie blatu kuchennego tak, by znajdował się pomiędzy lodówką i zlewozmywakiem, co jest szczególnie istotne podczas wypakowywania zakupów i segregowania ich w lodówce. Takie rozmieszczenie sprzętów sprawi, że czas spędzony w kuchni będzie nie tylko efektywny, ale i przyjemny.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Liebherr

Polecamy Ci również

Zobacz także