Choinka ubrana z pomysłem

Choinka ubrana z pomysłem

Okresowi przedświątecznemu od zawsze towarzyszyły żmudne, często bardzo męczące przygotowania. Jednak świadomość posiadania niepowtarzalnie udekorowanej choinki powinna wynagrodzić wszelkie trudy pracy.

Z okazji świąt Dremel wprowadził na rynek zestaw z pistoletem do klejenia „Glue Gun Hobby Set”, który oprócz pistoletu zawiera 12 wkładów kleju brokatowego w kolorach: czerwonym, niebieskim, srebrnym, złotym, zielonym i fioletowym. Taki zestaw przyda się do różnorodnych prac dekoracyjnych (zdobienie przedmiotów z drewna, szkła i innych materiałów). W ten sposób możesz zaskoczyć rodzinę własnoręcznie wykonanymi bombkami, girlandą czy kartką świąteczną. Nowy zestaw to również pomysł na prezent pod choinkę. Oprócz kleju brokatowego, w zestawie znajdują się także wkłady bezbarwne oraz trzy dysze do wykonywania różnych wzorów i kształtów.

Choinka ubrana z pomysłem - zdjęcie 1Bombki choinkowe - krok po kroku
Potrzebne materiały:

  • jednokolorowe bombki choinkowe,
  • wybór wstążek i plecionek,
  • pistolet do klejenia marki Dremel i wkłady klejące,
  • brokatowe cekiny, niewielkie kamyczki

Krok 1
Utnij wstążkę takiej długości, aby można ją było owinąć wokół bombki i aby jej końce zachodziły na siebie. Przyklej wstążkę wokół bombki. Utnij dwie długości plecionki i przyklej ją wzdłuż obu brzegów wstążki przyklejonej do bombki.

Choinka ubrana z pomysłem - zdjęcie 2Choinka ubrana z pomysłem - zdjęcie 3

Krok 2
Przyklej wstążkę małymi fragmentami, tak aby klej nie wysechł zanim nie dociśniesz jej do bombki. Zamiast dwóch plecionek możesz przykleić jedną, pośrodku wstążki, co pozwoli osiągnąć jeszcze inny efekt.

Choinka ubrana z pomysłem - zdjęcie 4Choinka ubrana z pomysłem - zdjęcie 5

Krok 3
Nanieś krople kleju wzdłuż wstążki, aby ją ozdobić cekinami i kamyczkami, które dodatkowo udekorują bombkę. Nanieś niewielkie krople kleju nad i pod dekoracją ze wstążki, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej błyszczeć.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Bosch

Zdjęcia: Dremel

Polecamy Ci również

Zobacz także