Choinkowe inspiracje

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – czas, który spędzamy z najbliższymi. Zanim jednak usiądziemy do wigilijnego stołu czeka nas wiele przygotowań. Jednym z nich jest wybór ozdób i przystrojenie choinki.

Ozdoby choinkowe Ozdoby choinkowe

Niech się mieni i migocze
Na choince mogą się pojawić ozdoby i kolory jakie tylko sobie wymyślimy – złoto, srebro, czerwień, czy szczególnie modne w tym roku szarości i ciemny fiolet. Niezależnie od tego jaką kolorystykę wybierzemy – nasza choinka powinna się mienić, migotać i błyszczeć, rozjaśniając i umilając nam zimowe wieczory. Poza klasycznymi bombkami do łask znów powracają tradycyjne ozdoby choinkowe – mikołaje, anioły, szyszki, dzwoneczki. Dopełnieniem będą włosy anielskie i lampki.
Całe mieszkanie można również przystroić gałązkami, które będą unosiły w powietrzu przyjemny choinkowy zapach.

Ozdoby choinkowe Ozdoby choinkowe

Choinka ubrana przez dzieci
Choinka, na której dzieci wieszają rozmaite ozdoby – mikołaje, bombki, cukierki, czekoladki i przeróżne dekoracje ma również swoje uroki. Przede wszystkim wykonały ją nasze dzieci i to ich pracę należy tu docenić. W sklepach można też kupić bombki do samodzielnego malowania –
są sprzedawane z pędzelkiem i kompletem farb. Dzieci z pewnością będą miały dużo radości z samodzielnego wykonania takiej choinkowej ozdoby.

Żeby choinka zbyt szybko nam nie uschła postawmy ją możliwie daleko od źródła ciepła (grzejnika, kominka), a także nie zapominajmy o podlewaniu.
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Zdjęcia: Villeroy & Boch

Polecamy Ci również

Zobacz także