Ciepła podłoga z drewna

Ciepła podłoga z drewna

podłoga drewnianaOgrzewanie podłogowe jest coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem. Dotychczas stosowane było wyłącznie pod płytkami, ze względu na ich trwałość i dobre przewodnictwo cieplne. Dzięki technologii stosowanej przez Torlys, także drewno posiada te cechy. Ponadto sposób montażu desek wielowarstwowych sprawia, że mają one przewagę nad kaflami.

Ogrzewanie montowane pod powierzchnią podłogi pozwala na większą swobodę
w projektowaniu wnętrza. Nie tworzy stref zimna z dala od grzejnika i zapewnia najzdrowszy dla człowieka rozkład temperatury: najcieplej przy podłodze, najchłodniej w okolicach głowy. Wpływa to na oszczędności w zużyciu energii cieplnej. Korzyści odczują także alergicy. Ogrzewanie podłogowe nie powoduje przemieszczania się kurzu, które jest charakterystyczny dla grzejników. Wydaje się zatem, że jedynym problemem w tym typie ogrzewania są ograniczenia w wyborze posadzki. Powszechnie stosowana terakota, poza sezonem grzewczym jest tak zimna, że aż nieprzyjemna dla bosej stopy. Drewno w przeciwieństwie do kafli, pozwala na urządzenie ciepłego i przytulnego wnętrza.
podłoga z drewnaTrzeba jednak pamiętać, że drewno zmienia objętość pod wpływem temperatury. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do rozszczelnienia się podłogi. Dlatego wybierając deski na ogrzewanie podłogowe należy zwrócić uwagę, by posiadały dużą odporność na temperaturę. Podłogi Torlys dają dożywotnią gwarancję na to, że w okresie grzewczym nie powstaną szczeliny między deskami. Ponadto potwierdzona badaniami laboratoryjnymi wysoka przepuszczalność termiczna gwarantuje, że ciepło bez większych strat przeniknie przez deski.
W razie awarii ogrzewania podłogowego bardzo szybko można rozmontować podłogę. Deski nie są przyklejone, ani przybite do podłoża. Za pomocą specjalnego narzędzia „Buldog” bez większego problemu można zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie ją założyć. W dzisiejszych czasach każda aranżacja podłogi, która pojawi się w naszej głowie, może być w pełni zrealizowana. Jeśli chcemy mieć komfort w postaci ogrzewania podłogowego, możemy osiągnąć go pod każdą, nawet drewnianą powierzchnią.

Cena podłogi wraz z montażem: od 276 zł/m²

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Torlys

Polecamy Ci również

Zobacz także