Co kupić na prezent pod choinkę dla Niego

5
Prezent dla Niego
Prezent dla mężczyzny zapakujmy równie męsko...odpuścmy sobie kolorowe torebki z wizerunkiem Świętego Mikołaja.

Mężczyźni są na ogół mniej skomplikowani niż kobiety i dużo praktyczniejsi. Ich wymagania prezentowe nie są wielkie i przeważnie sprowadzają się do chęci pozyskania czegoś, co związane jest z hobby lub z codziennym życiem. Jednak poprzez dość znaczne zawężenie oczekiwań – zmniejszają się też możliwości w wyborze podarunku gwiazdkowego dla Niego.

Niestety są mężczyźni, którzy  charakteryzują się kompletnym brakiem potrzeb. Tej grupie panów najtrudniej jest kupić cokolwiek na prezent. W tym też przypadku jesteśmy skazane wyłącznie na własną inwencję, ale za to mamy spore pole do popisu pod względem wyboru. Kolejni trudni do obdarowywania panowie to ci, którzy mają już wszystko, co potrzebne jest im do życia i niczego więcej nie potrzebują. Tu wybór prezentu należy starannie przemyśleć, by np. móc umiejętnie uzupełnić Jego dotychczasowy „dobytek”. Poniżej podpowiadamy, jak rozsądnie i efektownie wybrnąć z zakupowego dylematu nad prezentami dla panów.

Sprawdź: Pomysły na prezent pod choinkę dla Niej

Stop skarpetom i krawatom!

Większość mężczyzn ma serdecznie dosyć tego rodzaju prezentów, gdyż od lat dostają je regularnie od własnych mam, babć i cioć. Zatem najczęściej szuflady są już wystarczająco wypełnione tymi „deficytowymi” towarami. A rola żon i narzeczonych powinna być nieco bardziej twórcza.

Oprócz typowych i wciąż nudnie powtarzanych prezentów można też wybrać taki, który będzie dla Niego zupełną nowością i okaże się praktyczny w codziennym życiu. Bo, jak zostało to już wspomniane powyżej, panowie oczekują właśnie takich podarunków pod choinką. Z resztą śmiało  można ich o to zapytać. Raczej żaden facet nie obrazi się i nie posądzi nas o brak taktu, a być może sprecyzuje swoje oczekiwania. Wówczas będzie nam zdecydowanie łatwiej kupić coś, co faktycznie okaże się dla Niego zadowalające.

Tak dla kosmetyków, ale nie tych do golenia

Zwykła woda kolońska czy pianka do golenia nie są dobrymi pomysłami na prezent dla Niego. Takie kosmetyki mężczyźni kupują sobie bowiem sami i zawsze mają ich wystarczającą ilość. Jednak już ekskluzywne perfumy, krem dedykowany cerze męskiej, balsam do ciała, lepszy antyprespirant, itp., to prezenty bardziej pożądane przez panów.

Wielu specyfików kosmetycznych nie kupują sobie Oni samodzielnie, bo albo są one dla Nich zbyt drogie, albo wstydzą się poprosić o nie w drogerii. Tymczasem spora grupa tzw. płci brzydkiej chętnie zadbałaby o swoje ciało, gdyby tylko miała do tego niezbędne akcesoria. Tym sposobem wilk może być syty, a i owca pozostanie cała. I to jeszcze bardziej zadowolona z wyglądu swojego partnera.

Porządna golarka – jak najbardziej!

Dobra golarka do usuwania męskiego zarostu kosztuje sporo, ale warto w nią zainwestować i przeznaczyć na gwiazdkowy prezent dla Niego. Jednak uwaga! Mowa jest o porządnym sprzęcie z wymiennymi trymerami i licznymi funkcjami dodatkowymi. Najlepiej, gdy obdarowany taką golarką będzie mógł usuwać owłosienie również z głowy oraz innych (bardziej intymnych) partii ciała. Na pewno ucieszy go możliwość korzystania z urządzenia bogato wyposażonego, którego sam nigdy nie kupiłby dla siebie ze względu na cenę.

To Cię zainteresuje: Pomysły na prezent dla nastolatka

Ważna rada – w tym przypadku nie pytajmy naszego partnera czy takową golarkę chciałby otrzymać w prezencie, bo zawsze odpowie, że woli używać zwykłych jednorazówek. Jednak, gdy jego broda posmakuje już odrobiny luksusu – nigdy nie będzie chciał rezygnować z tego, czego tak naprawdę dotychczas nie znał.

Zestawy dla  majsterkowiczów i narzędzia ogrodnicze – tylko dla wybranych

Zapaleni majsterkowicze i ogrodnicy to najprostsza grupa docelowa potencjalnych odbiorców świątecznych prezentów. Jeżeli Twój facet lubi i wykonuje w domu czy ogrodzie większość czynności samodzielnie – z pewnością znajdziesz dla Niego coś przydatnego. Jednak i tu należy być ostrożnym, gdyż ten typ mężczyzn lubi dbać o swój warsztat pracy i często gromadzi wszelkiego rodzaju narzędzia i akcesoria bez względu na to, czy ich używa, czy też nie. Stąd nietrudno obdarować takiego pana trzecią z rzędu wiertarką lub kolejnym zestawem nawet bardzo specjalistycznych kluczy.

Dlatego najpierw warto przeszukać składzik narzędziowy bądź garaż (oczywiście pod nieobecność naszego partnera), by nie kupić dla Niego czegoś, co sam kupił sobie już kilkakrotnie i zupełnie o tym zapomniał. Pamiętajmy też, że ten typ prezentów jest dość specyficzny i nadaje się tylko dla wybranej grupy docelowej. Jeżeli przy każdej awarii wzywasz hydraulika z ogłoszenia, a do pielęgnacji ogrodu zatrudniasz profesjonalistę – nawet najdoskonalsze zestawy narzędziowe raczej nie ucieszą Twojego wybranka. A nawet możesz go w ten sposób mocno urazić i jeszcze bardziej zniechęcić do podejmowania typowo męskich czynności domowych.

Alkohol – to zależy…

Jak doskonale wiadomo większości z nas –mężczyźni bardzo chętnie sięgają po napoje wyskokowe. Czasami nawet zbyt chętnie. Jednak alkoholowych prezentów dla Nich nie uważa się za niewłaściwe, a i Oni sami chętnie takie podarunki przyjmują. W tym przypadku bardzo ważna jest tak zawartość butelki, jak i opakowanie. Nie chodzi bowiem o to, by gwiazdkowym prezentem stał się alkohol, którym można się zwyczajnie upić. Ale efektownie zapakowana whisky czy koniak – czemu nie!

Oczywiście mowa jest o produktach z tzw. wyższej półki, których obecność w domu sprawi być może, że Twój mężczyzna zacznie się nimi wreszcie delektować, a nie wypijać jak mleko z lodówki. Możesz spróbować tego triku, ale tylko wówczas, gdy nie obserwujesz u swojego wybranka nadmiernego pędu do trunków.

Polecamy też: 10 najlepszych prezentów z myślą o domu

…gdy barek jest pełen, można pomyśleć i o szkle

Szczęśliwi posiadacze barków zapełnionych różnorodnymi alkoholami, po które sięgają tyko od święta, z pewnością docenią prezent w postaci efektownej kryształowej karafki, nieprzeciętnego kompletu kieliszków do wina, okazjonalnie wydanego zestawu kufli do piwa, a nawet sprytnej piersiówki, którą można napełnić i zabrać na ryby.

Choć paniom może wydawać się, że to, w czym mężczyźni piją swój ulubiony alkohol – jest dla nich zupełnie obojętne, to w rzeczywistości całkiem spora grupa panów wręcz przepada za tego rodzaju akcesoriami. Jeśli zatem nie widzisz żadnego problemu ze spożywanym w Twoim domu alkoholem – kieliszki, szklaneczki i inne przybory ewidentnie kojarzone głównie z zawartością, mogą być jak najbardziej trafionym prezentem gwiazdkowym dla Niego. A ponadto, być może i Ty sama będziesz mogła z nich okazjonalnie skorzystać.

Oceń artykuł
4,29 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Autor: Wojciech Lechowski

Polecamy Ci również

Zobacz także